پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان

آشنایی با نحوه پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. امکان دارد به خاطر اتفاق های مختلف لکه های گوناگونی بر روی فرش به وجود آید. پس از ایجاد شدن لکه یکی از مهمترین کارها این است که بلافاصله آن را برطرف نمایید. به دلیل اینکه در صورت قدیمی شدن لکه به سختی می توان آن را پاک کرد.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان

قالیشویی هشتگرد بهترین و موثرترین راهکارها را برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان در اختیار شما قرار می دهد. در این مطلب برخی از این روش ها را مورد بررسی قرار می دهیم. توجه داشته باشید که اگر لکه ایجاد شده بر روی فرش یا مبلمان شما قدیمی بوده یا با استفاده از این روش ها از بین نمی رود بهتر است از یک قالیشویی معتبر و مطمئن کمک بگیرید.

پاک کردن لکه جوهر با استفاده از شوینده ملایم

این نکته را درنظر بگیرید که برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان به ویزه فرش دستباف هرگز نباید از پاک کننده های صنعتی به ویژه الکل و استون استفاده نمایید. به دلیل اینکه ممکن است منجر گردد تا رنگ بافت های فرش از بین رود. به همین جهت توصیه می شود شوینده های ملایم از جمله شامپو بچه و یا پاک کننده های طبیعی مانند آبلیمو را مورد استفاده قرار دهید. اگر از این شوینده ها استفاده کنید اثر جوهر تا حد قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.

کارخانه قالیشویی صدف ارائه دهنده خدمات قالیشویی در کردان می باشد. قالیشویی سهیلیه یکی از شعبه های کارخانه قالیشویی صدف می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در سهیلیه با ما در تماس باشید.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان
پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان

پاک کردن لکه جوهر با استفاده از ماست

شاید تعجب کنید اما برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان می توان از ماست استفاده کرد. در صورتی که جوهر بر روی فرش یا مبل ریخته شد باید خیلی سریع برای ریختن چند قاشق ماست کم چرب روی لکه اقدام نمایید. سپس هم زدن ماست روی لکه را انجام دهید و با این کار مشاهده می کنید که چگونه ماست جوهری می گردد.

در نتیجه فرش تمیز و بدون لکه خواهد شد. اکنون باید ماست هایی که رنگی شده اند را از روی فرش یا مبل بردارید. در صورتی که مقدار زیادی جوهر ریخته شده است امکان دارد تکرار کردن چنین کار برای چند بار جهت برطرف کردن لکه جوهر ضروری باشد. در آخر برای اینکه هیچ اثری از لکه باقی نماند با استفاده از حوله ای تمیز و کمی آب ماست هایی که روی فرش یا مبل باقی مانده را پاک نمایید.

پاک کردن لکه جوهر با استفاده از اسپری مو

خوب است بدانید که مورد استفاده قرار دادن اسپری مو نیز برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان امکان پذیر می باشد. اسپری مو به عنوان مناسب ترین پاک کننده جهت از بین بردن لکه جوهر از روی فرش یا مبل به شمار می آید. یک قوطی اسپری مو، دستمال حوله ای یا چند برگ دستمال کاغذی، حوله تمیز و کمی آب ولرم از جمله وسایلی هستند که باید آنها را برای انجام این کار آماده نمایید.

به منظور پاک کردن لکه جوهر از روی فرش یا مبل لازم است که مقداری اسپری مو روی لکه به وجود آمده پاشیده شود. سپس بلافاصله دستمال حوله ای را روی آن قرار داده تا لکه ای که خیس شده است به آن جذب شود. امکان دارد با توجه به اندازه و پررنگ بودن لکه برای چندین بار مجبور به تکرار این کار شوید. هنگامی که تمیز کردن لکه جوهر تمام شد با استفاده از یک حوله تمیز و آب ولرم برای پاک نمودن اسپری مو که روی فرش باقی مانده است اقدام نمایید.

در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در شهر جدید هشتگرد با کارخانه قالیشویی صدف بهترین قالیشویی شهر جدید هشتگرد تماس بگیرید.

پاک کردن لکه جوهر با سرکه سفید

یکی دیگر از راه هایی که برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان وجود دارد استفاده از سرکه سفید می باشد. برای اینکه لکه جوهر لکه جوهر را از فرش یا مبل خود پاک نمایید ابتدا لکه ایجاد شده را در سرکه سفید فرو کرده و بعد پوشاندن آن با حوله حمام را انجام دهید. سپس لکه را با استفاده از حوله به طور محکم فشار داده و از مالش دادن آن اجتناب نمایید. به وضوح مشاهده می کنید که لکه ماژیک یا جوهر از روی فرش به حوله انتقال می یابد. پایان چنین کاری باعث منتقل شدن لکه به صورت کامل از روی فرش به حوله می شود و هیچ گونه لکه ای باقی نخواهند ماند.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان
پاک کردن لکه جوهر از روی فرش

پاک کردن لکه جوهر با استفاده از نمک و مخلوط گلیسرین و آمونیاک

به غیر از تمام راهکارهایی که ارائه کردیم برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان می توان نمک را نیز مورد استفاده قرار داد. برای اینکه لکه جوهر از روی مبل و فرش از بین رود و همانند روز اول تمیز و پاک شود می بایست اول لکه را خیس نمایید. در مرحله بعد مقدار کمی نمک آشپزخانه را آماده کرده و روی لکه قرار دهید. به طوری که همه لکه با استفاده از نمک پوشانده شود. سپس مالش دادن آن به وسیله پنبه را شروع کنید.

برای دریافت خدمات قالیشویی در مهستان با کارخانه قالیشویی صدف محبوب ترین قالیشویی در شهر جدید مهستان در تماس باشید.

یکی دیگر از روش ها جهت پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان استفاده از ترکیب گلیسرین و آمونیاک می باشد. به این صورت که گلیسرین و آمونیاک را با یکدیگر ترکیب کرده و آن را روی لکه جوهر مالش دهید و بعد برای شست و شو آن با استفاده از آب و پودر دستی اقدام کنید.

همانطور که در این مطلب ذکر کردیم برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان شیوه های مختلفی موجود می باشد. برای اینکه لکه جوهر را از روی مبل یا فرش را از بین ببرید باید با سرعت بالایی اقدام کنید. چرا که اگر مدت زمان زیادی از لکه به وجود آمده بگذرد و یا قدیمی شود به سختی می توانید آن را پاک کنید.

در صورتی که مبلمان یا فرش شما گران قیمت بوده و لکه جوهر شدید و قدیمی می باشد توصیه می شود از یک قالیشویی مطمئن کمک بگیرید تا لکه جوهر به طور کامل از بین برود. یکی از خدمات قالیشویی در هشتگرد این است که شستشو انواع مبلمان و فرش را با استفاده از مواد شوینده مناسب و تجهیزات مدرن انجام می دهد.

قالیشویی در کمالشهر یکی از شعبه های کارخانه قالیشویی صدف می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی و ریشه بافی فرش با ما در تماس باشید.

بهترین روش برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان چیست؟

روش های مختلفی برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان وجود دارد که همگی را در این مقاله از قالیشویی صدف به طور کامل بررسی می کنیم.

آیا می توان در منزل لکه جوهر را از روی فرش یا مبل پاک کرد؟

در برخی مواقع می توان لکه های جزئی را پاک کرد اما گاهی نیاز است تا این کار را به قالیشویی صدف (بهترین قالیشویی هشتگرد) بسپارید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x