روش های تميز كردن فرش روشن در خانه

روش های تميز كردن فرش روشن در خانه

تميز كردن فرش روشن در خانه

تمیز کردن فرش روشن در خانه به دلایل متعددی از اهمیت زیادی برخوردار است. فرش‌های روشن به طور طبیعی فضا را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهند. کثیف شدن فرش روشن، زیبایی و جذابیت آن را از بین می‌برد و فضا را دلگیر و کثیف نشان می‌دهد. لکه‌ها و کثیفی‌ها روی فرش روشن بیشتر قابل مشاهده هستند و به طور کلی ظاهر نامناسبی ایجاد می‌کنند. فرش‌های کثیف محل تجمع گرد و غبار، ذرات معلق، آلاینده‌ها و میکروب‌ها هستند.

این ذرات می‌توانند باعث ایجاد آلرژی، مشکلات تنفسی و بیماری‌های مختلف شوند. تمیز کردن منظم فرش روشن به حفظ سلامتی افراد خانه، به خصوص کودکان و افراد مسن، کمک می‌کند. کثیفی و آلودگی به مرور زمان به الیاف فرش آسیب می‌رساند و باعث پوسیدگی و پارگی آن می‌شود. تمیز کردن منظم فرش روشن به حفظ کیفیت و افزایش طول عمر آن کمک می‌کند.

شستشوی به موقع فرش از کثیف شدن عمیق آن جلوگیری می‌کند و نیاز به شستشوی کامل فرش را به تعویق می‌اندازد. لکه‌ها و کثیفی‌ها روی فرش روشن به دلیل رنگ روشن آن، سریع‌تر قابل مشاهده هستند. در نتیجه، می‌توان لکه‌ها را قبل از اینکه به عمق الیاف فرش نفوذ کنند، تمیز کرد. تمیز کردن لکه‌ها از روی فرش روشن آسان‌تر از فرش‌های تیره است.

نحوه تميز كردن فرش روشن در خانه
نحوه تميز كردن فرش روشن در خانه

راهنمای شستشوی فرش روشن در خانه

شستشوی فرش رنگ روشن به دلیل لکه‌پذیری بیشتر، نیازمند دقت و ظرافت بیشتری است. قبل از هر اقدامی، فرش را به طور کامل جاروبرقی بکشید تا گرد و غبار و ذرات معلق از روی آن پاک شوند. جاروبرقی به شستشوی بهتر فرش و جلوگیری از نفوذ کثیفی به عمق الیاف فرش کمک می‌کند. در صورت وجود لکه روی فرش، قبل از شستشوی کامل، لکه‌ها را به طور جداگانه تمیز کنید. برای لکه‌بری می‌توانید از شوینده‌ های مناسب و لکه‌ بر استفاده کنید. قبل از استفاده از هر شوینده‌ای، آن را در قسمت کوچکی از فرش تست کنید تا از عدم تغییر رنگ فرش مطمئن شوید.

برای شستشوی فرش رنگ روشن می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند شستشو با دست، استفاده از شامپو فرش و یا قالیشویی استفاده کنید. اگر به هر دلیلی تمایل به شستشوی فرش در منزل ندارید، می‌توانید از خدمات قالیشویی استفاده کنید. قالیشویی با استفاده از تجهیزات و مواد شوینده مناسب، فرش شما را به طور کامل تمیز می‌کند. از شستشوی فرش با آب داغ خودداری کنید، زیرا آب داغ می‌تواند به رنگ و الیاف فرش آسیب برساند. از شوینده‌های قوی و اسیدی برای شستشوی فرش رنگ روشن استفاده نکنید، زیرا این شوینده‌ها می‌توانند به رنگ فرش آسیب برساند.

فرش را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید، زیرا نور خورشید می‌تواند باعث رنگ پریدگی فرش شود. بعد از شستشو، فرش را در محلی با تهویه مناسب آویزان کنید تا به طور کامل خشک شود. کارخانه قالیشویی صدف بهترین قالیشویی در کوهسار خدمات شستشوی فرش روشن و کرم را به بهترین نحو بدون آسیب انجام می دهد جهت دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

بهترین مواد برای تمیز کردن فرش روشن در خانه
بهترین مواد برای تمیز کردن فرش روشن در خانه

بهترین مواد برای تمیز کردن فرش روشن در خانه

  • شامپو فرش: شامپو فرش یکی از بهترین و رایج‌ترین مواد شوینده برای تمیز کردن فرش در خانه است. شامپو فرش در انواع مختلف برای فرش‌های با رنگ‌های مختلف وجود دارد. برای تمیز کردن فرش روشن در خانه، باید از شامپو فرش مخصوص فرش‌های روشن استفاده کنید.
  • سرکه سفید، نمک و آب: ترکیب سرکه سفید، نمک و آب یک شوینده طبیعی و ارزان قیمت برای تمیز کردن فرش روشن در خانه است. این ترکیب می‌تواند به طور موثر لکه‌ها و کثیفی‌ها را از روی فرش پاک کند و در عین حال به رنگ و الیاف فرش آسیب نرساند.
  • جوش شیرین، سرکه سفید و آب: مواد طبیعی و مقرون به صرفه‌ای هستند که می‌توانند برای تمیز کردن فرش روشن در خانه به کار ‌روند. قبل از استفاده از هر شوینده‌ای، آن را در قسمت کوچکی از فرش تست کنید تا مطمئن شوید که به رنگ فرش آسیب نمی‌رساند. از جاروبرقی با برس نرم استفاده کنید تا به الیاف فرش آسیب نرسد. فرش را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید تا خشک شود. اگر لکه‌های فرش خیلی سخت و قدیمی هستند، بهتر است از قالیشویی کمک بگیرید.
  • اسپری‌ های لکه بر فرش: اسپری‌های لکه بر فرش، محصولاتی هستند که به طور خاص برای تمیز کردن فرش و از بین بردن لکه‌ها طراحی شده‌اند. این اسپری‌ها در انواع مختلف با فرمولاسیون‌های متفاوت موجود هستند که می‌توان از آن‌ها برای تمیز کردن فرش‌های روشن در خانه استفاده کرد.

تميز كردن فرش روشن در قالیشویی

قالیشویی‌ ها از روش‌ ها و مواد شوینده مخصوصی برای تمیز کردن فرش‌های روشن استفاده می‌کنند تا به الیاف فرش آسیب نرسد و رنگ فرش کدر نشود. ابتدا فرش را به طور کامل جاروبرقی می‌کشند تا گرد و غبار و ذرات ریز از روی آن پاک شوند. لکه‌ های فرش را با مواد شوینده مخصوص لکه‌بری و با استفاده از روش‌های مناسب از بین می‌برند.

فرش را با آب و مواد شوینده مخصوص فرش‌های روشن شستشو می‌دهند. فرش را به طور کامل آبکشی می‌کنند تا مواد شوینده از آن پاک شود. فرش را در گرمخانه خشک می‌کنند تا رطوبت آن به طور کامل از بین برود. فرش را قبل از تحویل به مشتری به طور کامل بررسی می‌کنند تا از کیفیت شستشو و تمیز بودن آن مطمئن شوند. کارخانه قالیشویی صدف قالیشویی خوب در گرمدره ارائه دهنده خدمات شستشوی انواع فرش روشن با بهترین کیفیت و قیمت مناسب می باشد برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

راهنمای شستشوی فرش روشن در خانه
راهنمای شستشوی فرش روشن در خانه

برای سفید شدن فرش چه کنیم؟

برای سفید شدن فرش روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. برخی از این روش‌ها عبارتند از:

  • جوش شیرین: جوش شیرین خاصیت لکه بری و بوگیری دارد. مقداری جوش شیرین را روی فرش بپاشید و به مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت صبر کنید. سپس با جاروبرقی جوش شیرین را از روی فرش پاک کنید.
  • سرکه سفید: سرکه سفید خاصیت ضدعفونی کننده و لکه بری دارد. سرکه سفید را با آب به نسبت مساوی مخلوط کنید. محلول را در بطری اسپری بریزید و روی فرش اسپری کنید. سپس با یک دستمال یا برس نرم، فرش را تمیز کنید.
  • آب لیمو: آب لیمو خاصیت لکه بری دارد. آب لیمو را روی لکه‌ها بریزید و به مدت 15 تا 20 دقیقه صبر کنید. سپس با یک دستمال یا برس نرم، لکه‌ها را تمیز کنید.
  • شامپو فرش: شامپو فرش مخصوص فرش‌های روشن طراحی شده است. شامپو فرش را طبق دستورالعمل روی آن استفاده کنید.
  • لکه بر فرش: لکه بر فرش برای از بین بردن لکه‌های خاص مانند لکه‌های قهوه، چای، شراب و… استفاده می‌شود. لکه بر فرش را طبق دستورالعمل روی آن استفاده کنید.

بهترین مواد برای تمیز کردن فرش روشن در خانه چه موادی می باشد؟

شامپو فرش، سرکه سفید، نمک و آب، جوش شیرین، سرکه سفید و آب، اسپری‌ های لکه بر فرش از بهترین مواد برای تمیز کردن فرش روشن در خانه می باشد.

آیا قالیشویی صدف خدمات تميز كردن فرش روشن را انجام می دهد؟

قالیشویی‌ صدف از روش‌ ها و مواد شوینده مخصوصی برای تمیز کردن فرش‌های روشن استفاده می‌کنند تا به الیاف فرش آسیب نرسد و رنگ فرش کدر نشود برای دریافت خدمات قالیشویی با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرنوش امجدی

برای فرش های روشن شامپو فرش من استفاده کردم راضی هستم. فرش را خوشبو و تمیز می کند.

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x