نحوه شستشوی اصولی فرش در قالیشویی

نحوه شستشوی اصولی فرش در قالیشویی

نحوه شستشوی اصولی فرش در قالیشویی

شستشوی فرش ایرانی فرآیندی است که نیاز به دقت زیادی دارد و مواد شوینده و ماشین آلات مورد استفاده باید کیفیت بالایی داشته باشند. فرش ایرانی نوعی فرش است که عموماً دستبافت بوده و در فرهنگ ما جایگاه ویژه ای دارد.  نظافت وتمیزی فرش ایرانی که از قدیم الایام در بسیاری از شهرهای ایران رایج بوده، بسیار مهم است. فرش ایرانی نوعی فرش است که ارزش فرهنگی دارد و نشان دهنده سنت این کشور است. 

امروزه فرش ایرانی از نظر اقتصادی ارزش بالایی داشته و با قیمت های بسیار گرانی به فروش می رسد. قالی های اصیل ایرانی بیانگر احساسات صنعتگران هستند و هر کدام ظاهر و حسی منحصر به فرد دارند. فرش ایرانی که معانی مختلفی دارد نیز به عنوان یک اثر هنری پذیرفته شده است که هنرمندان در آن احساسات خود را با رنگ و نخ منعکس می کنند.

نظافت فرش ایرانی باید به طور منظم و حرفه ای در فواصل 5-6 ماهه انجام شود. شستشوی فرش ایرانی حداکثر 3 بار در سال کافی است. ما به عنوان قالیشویی صدف از محصولات شوینده طبیعی برای شستشوی فرش ایرانی استفاده می کنیم.  همچنین با به کاربردن شامپوهای نرم کننده فرش، ماندگاری بیشتری را برای فرش های ابریشم، اصیل و دستباف تضمین می کنیم. 

در قالیشویی صدف، نظافت و شستشوی اصولی فرش، مطابق با استانداردهایی که برای فرش ایرانی تعیین شده رعایت گردیده و با تیم های متخصص خود، نظافت را بدون آسیب از قبیل از بین رفتن رنگ، ساییدگی، پارگی و شکستگی انجام می دهیم. برای شستن فرش های اصیل ایرانی می توانید با شرکت ما تماس بگیرید. کارخانه قالیشویی صدف بهترین قالیشویی در کمالشهر می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در کمالشهر با کیفیت بالا با ما تماس بگیرید.

  شستشوی فرش با شامپو فرش

نحوه خشک کردن فرش پس از شستشوی اصولی

اگر فرش خود را در خانه شسته اید و می خواهید آن را خشک کنید، برای آویزان کردن طولانی مدت، از میخ یا بست های آهنی استفاده نکنید. از نگهدارنده پوستر یا گیره و پشتی مناسب استفاده کنید تا وزن فرش در دو طرف به طور مساوی تقسیم شود. بهترین راه این است که یک پارچه محکم به پشت فرش بدوزید، سپس یک میله فلزی را از پارچه عبور دهید و در نهایت میله را به دیوار آویزان کنید. این روش باعث می شود وزن فرش به طور یکنواخت تقسیم شود.

فرش را به طور مکرر بچرخانید تا دو طرف فرش به یک اندازه در معرض نور خورشید و سایش قرار گیرد. در روزهای آفتابی از پرده یا کرکره استفاده کنید تا تاثیر نور مستقیم خورشید بر فرش را کاهش دهید. قالیشویی در کردان زیر نظر کارخانه قالیشویی صدف ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی با قیمت مناسب و کیفیت بالا می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در کردان با ما تماس بگیرید.

نحوه شستشوی اصولی فرش
نحوه شستشوی اصولی فرش در قالیشویی

نحوه تعمیر فرش ماشینی صدمه دیده بعد از شستشو

در نظر داشته باشید که در صورت شستشوی اصولی فرش، آسیبی به آن وارد نمی شود. ولی اگر به هر دلیلی فرش آسیب دیده است، مانند سوختن یا پاره شدن، در اسرع وقت با یک متخصص واجد شرایط مشورت کنید تا مشکل را برطرف کند! این به این دلیل است که آسیب ممکن است در طول زمان بدتر شود. هر قسمتی از فرش که فرسوده یا آسیب دیده باشد قابل تعمیر است، حتی اگر سوراخ های بزرگی در فرش ایجاد شده باشد، پس از تعمیر، فرش به زیبایی و کیفیت اولیه خود باز می گردد.

خشک کردن رطوبت موجود در فرش بعد از شستشوی اصولی فرش

آب بهترین دوست و بدترین دشمن فرش است. آب بهترین راه برای تمیز کردن فرش و از بین بردن لکه های جزئی از روی فرش است، اما باقی ماندن رطوبت روی فرش برای همه انواع فرش مخصوصا فرش ماشینی خطرناک است. حتی فرش های باکیفیت و با رنگ ثابت نیز به تدریج در اثر رطوبت رنگ خود را از دست می دهند.

  افزایش طول عمر فرش با شستشوی منظم

لازم به ذکر است استفاده از فرش ماشینی در مکان های مستعد رطوبت مانند حمام جای نگرانی ندارد، فقط در صورت قرار گرفتن در معرض رطوبت، فرش را خشک کنید. می توانید آن را در هوای آزاد پهن کنید تا خشک شود. اگر هوا سرد است، می توانید از سشوار استفاده کنید.  اگر شستشوی فرش های خود را به قالیشویی های معتبر مثل قالیشویی صدف بسپارید، فرش ها پس از شستشو به سرعت در دستگاه های خشک کن قرار داده شده و به طور کامل رطوبت موجود در فرش گرفته می شود. جهت دریافت خدمات قالیشویی هشتگرد با قیمت مناسب با کارخانه قالیشویی صدف در تماس باشید. کارخانه قالیشویی صدف ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در هشتگرد می باشد.

نکاتی مهم هنگام شستشوی فرش اصولی

شستشوی اصولی فرش های ماشینی یکی از موارد مهمی است که برای افزایش طول عمر فرش باید در نظر گرفته شود. قبل از شستن فرش بهتر است این اصول را بدانید. قبل از شستن فرش ابتدا آن را گردگیری کنید تا کثیفی آن پاک شود، اگر این کار را نکنید گرد و غبار وارد فرش شده و داخل فرش باقی می ماند و به گل تبدیل می شود که این لجن در نهایت باعث پوسیدگی فرش می شود.

قبل از شروع شستشوی فرش، بهتر است یک ساعت صبر کنید تا فرش خیس شود و تا به راحتی شسته شود، اما این کار برای شستشوی فرش دستباف به هیچ وجه توصیه نمی شود، زیرا رنگ های به کار رفته در نخ های فرش دستباف طبیعی بوده و رنگ ها با هم ترکیب می شوند. از یک حصیر برای مالش دادن فرش های دارای بافت سفت و سخت استفاده کنید. قالیشویی صدف ارائه دهنده تمام خدمات قالیشویی در سهیلیه می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در سهیلیه با ما تماس بگیرید.

  •  از مواد شوینده شیمیایی یا شستشو با بخار استفاده نکنید زیرا باعث آسیب به مواد فرش و کاهش کیفیت آن می شود. 
  •  فرش را  در ماشین لباسشویی نشویید.
  •  فرش های ماشینی را به زور تا نکنید، به آنها فشار زیادی وارد نکنید.
  چطور لکه انار را از روی فرش پاک کنیم؟
شستشوی اصولی فرش در قالیشویی
شستشوی اصولی فرش

نحوه پاک کردن لکه از روی فرش ایرانی

این روشی که به شما آموزش خواهیم داد یک روش کلی برای از بین بردن لکه فرش ایرانی است و ممکن است به دلیل تفاوت در مواد اولیه و رنگ، با انواع فرش ها سازگاری نداشته باشد و روش پاک کردن مایعات ریخته شده را برای شما ذکر می کنیم. برای دریافت خدمات قالیشویی در مهستان با کارخانه قالیشویی صدف بهترین قالیشویی در مهستان در تماس باشید. کارخانه قالیشویی صدف ارائه دهنده خدمات قالیشویی و رفوگری در مهستان با قیمت مناسب می باشد.

اگر مایعاتی همچون چای یا قهوه روی فرش ریخت، سریع آنرا با پارچه یا حوله پاک کنید، در صورتی که هرچه سریعتر مایعات را از روی فرش پاک کنید آثار کمتری از لکه روی فرش میماند. در مرحله اول یک دستمال کاغذی یا حوله را روی مایع قرار دهید تا جذب شود. دستمال را از روی فرش بلند کنید، سپس روی مایع باقیمانده آب بریزید تا مایع بر روی فرش رقیق شود و سپس با دستمال آنرا مالش دهید. می توانید این کار را تکرار کنید تا لکه کاملا پاک شود و سپس قسمت مرطوب را خشک کنید. بهتر است چیزی را زیر فرش بگذارید تا هوا روی فرش، جریان داشته باشد. برای آشنایی با روش های شستشوی فرش با شامپو فرش پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی صدف مطالعه کنید.

 از جاروبرقی برای نظافت نخ های اضافی احاطه کننده دو سر فرش (ریشه فرش) استفاده نکنید زیرا کشیدن آنها با جاروبرقی باعث آسیب و تکه تکه شدن ریشه می شود. برای شستشوی فرش دستباف، ماشینی و ابریشمی به صورت سطحی، معمولا بهترین روش شستشو، استفاده از آب سرد و پودر لباسشویی مناسب است ولی با توجه به ارزش اقتصادی فرش، بهتر است تمامی این کارها توسط کادر متخصص شست و شوی اصولی فرش همچون قالیشویی صدف انجام شود و از شستن آن در منزل خودداری کنید.

نحوه شستشوی اصولی فرش در قالیشویی به چه صورت می باشد؟

در این مقاله از قالیشویی صدف هشتگرد به برسی نحوه شستشوی اصولی فرش در قالیشویی و نکات مهم آن پرداخته ایم با ما همراه باشید.

چه نکاتی را در هنگام شستشوی فرش باید رعایت کنیم؟

قبل از شستن فرش بهتر است اصول شستشوی صحیح فرش را بدانید. برای خواندن ادامه مطلب با این مقاله از سایت قالیشویی صدف همراه باشید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.