آموزش شستشوی مبل پارچه ساتن

آموزش شستشوی مبل پارچه ساتن

شستشوی مبل پارچه ساتن

کثیف بودن مبل ها باعث ناخوشایند شدن ظاهر آنها و دکوراسیون داخلی خانه میشود که باعث خجالت زدگی شما در برابر مهمانان خواهد شد. مبل ها دارای انواع و جنس های مختلفی هستند که برای شستشوی هر کدام از آنها نیاز به روش خاصی دارید. در حال حاضر شرکت هایی نظافتی همچون قالیشویی صدف هستند که در زمینه نظافت و شستشوی مبل ها تخصص و تجربه لازم را دارند.

برای اینکار دستگاه های مخصوص شستن و خشک کردن مبل هایی را در اختیار دارند که از آنها برای شستشوی خوب مبلمان و خشک کردن آن ها استفاده میکنند. بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند مبلمان با پارچه ساتن را به دلیل شکل ها و طرح های متمایز و مدرن آن بخرند که جلوه زیبایی به خانه می بخشد، اما این مبلمان ممکن است به دلیل ریختن چای، قهوه، آب میوه یا دلایل دیگر لکه دار شوند. بنابراین بسیاری از خانم ها به دنبال راه هایی برای شستشوی مبل پارچه ساتن هستند.

استفاده از مواد شیمیایی در هنگام پاک کردن و شستشوی مبل پارچه ساتن ممکن است به آن آسیب برساند، به خصوص که این مبلمان دارای قیمت بالایی هستند و بنابراین باید تا زمانی که ممکن است بخوبی از آنها نگهداری شود. پس با ما همراه باشید در این مقاله نحوه شستشوی این نوع مبلمان را برای شما توضیح میدهیم. کارخانه قالیشویی صدف بهترین قالیشویی هشتگرد ارائه دهنده خدمات مبل شویی با بهترین مواد شستشو می باشد برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

روش های شستشوی مبل پارچه ساتن

استفاده از آب گرم و صابون

سطوح کثیف این نوع مبلمان را می توان با استفاده از آب گرم و صابون و با انجام مراحل زیر بخوبی تمیز کرد: ابتدا باید مواد مورد نیاز زیر را آماده کنید:

  شستشوی غیر اصولی فرش دستباف و کاهش عمر مفید آن

۴ فنجان آب گرم، ۱ قاشق چایخوری صابون مایع و ۱۰ قطره اسانس لیمو را در یک کاسه تمیز با همدیگر مخلوط کنید. سپس این محلول را با استفاده از قیف در یک بطری اسپری دار بریزید. بطری را به خوبی تکان دهید و بر روی سطوح مورد نظر مبل  اسپری کنید. برای جلوگیری از پاره شدن پارچه، نقاط چسبنده را با یک پارچه نرم بمالید. آثار بجای مانده صابون مایع بر روی مبل را با مقدار کمی آب پاک کنید و به خوبی خشک کنید.

استفاده از سرکه و روغن زیتون

با استفاده از مواد زیر یعنی سرکه، روغن زیتون و انجام مراحل زیر میتوان گرد خاک چسبیده بر روی مبل پارچه ساتن را بخوبی تمیز و آنرا براق نگه دارید: ابتدا مواد زیر را آماده کنید

 • ۴ قاشق غذاخوری روغن زیتون، ۱/۴ فنجان سرکه و ۲ قاشق چایخوری آب لیمو را در یک کاسه تمیز با همدیگر مخلوط کنید. سپس این مخلوط را با استفاده از قیف در یک بطری اسپری بریزید.
 • بطری را به خوبی تکان دهید و بر روی سطوح کثیف شده مبل اسپری کنید.
 • سطوح را با یک پارچه نرم پاک کنید و بعد از چند دقیقه متوجه خواهید شد که مبلمان بخوبی براق و تمیز شده اند.

استفاده از سرکه، روغن زیتون و گلیسیرین گیاهی

با استفاده از مواد زیر میتوان انواع مختلف لکه بر روی مبل را بخوبی تمیز کنید:

یک چهارم فنجان سرکه سفید، یک چهارم فنجان روغن زیتون، یک قاشق غذاخوری آب لیمو، یک قاشق غذاخوری گلیسیرین گیاهی و 20-30 قطره اسانس اسطوخودوس را در یک کاسه تمیز با همدیگر مخلوط کنید. سپس این محلول را با استفاده از قیف در یک بطری اسپری بریزید.بطری را به خوبی تکان دهید و آنرا بر روی سطوح کثیف مد نظر اسپری کنید. سپس سطوح مبلمان را با یک پارچه تمیز، خشک و الیاف نرم پاک کنید تا پارچه مبل آسیبی وارد نشود. قالیشویی در کردان زیر نظر کارخانه قالیشویی صدف ارائه دهنده خدمات قالیشویی در کردان با مناسب ترین قیمت می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در محدوده کردان با کارخانه قالیشویی صدف در تماس باشید.

  روش های پاک کردن لکه لاک از روی فرش
شستشوی مبل پارچه ساتن
آموزش شستشوی مبل پارچه ساتن

استفاده از جوش شیرین و آب

از این روش می توان برای از بین بردن لکه های چسبنده از جمله لکه های جوهر روی مبلمان پارچه ساتن  با انجام مراحل زیر استفاده کرد: 

 • یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک قاشق چایخوری آب را با هم مخلوط کنید تا خمیر نازکی به دست آید.
 • این خمیر را روی نقطه ای که لکه بر روی آن قرار دارد، بمالید. خمیر را با استفاده از یک پارچه نرم به آرامی روی لکه بمالید تا لکه کاملا از بین برود. سپس خمیر را با استفاده از یک پارچه مرطوب پاک کنید.پس از اطمینان از از بین رفتن کامل لکه، سطح را با یک پارچه خشک بخوبی خشک کنید.

قالیشویی در سهیلیه یکی از شعب کارخانه قالیشویی صدف می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در سهیلیه با کارخانه قالیشویی صدف تماس بگیرید. کارخانه قالیشویی صدف ارائه دهنده خدمات قالیشویی و شستشوی فرش دستباف٬ ماشینی٬ موکت و همچنین شستشوی مبل در محل به همشهریان ساکن سهیلیه می باشد.

استفاده از جوش شیرین و خمیر دندان

از جوش شیرین و خمیر دندان  می توان برای از بین بردن لکه های مایع خشک شده و چسبیده روی مبلمان از جنس چوب و با انجام مراحل زیر استفاده کرد:

 • مقدار مساوی جوش شیرین و خمیر دندان را با هم مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید.
 • این خمیر را روی لکه هایی که قرار است پاک شوند بمالید.
 • خمیر را با استفاده از یک پارچه تمیز به آرامی روی لکه بمالید.
 • خمیر را بردارید و لکه را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید.
 • مبلمان چوبی را با یک پارچه خشک به خوبی خشک کنید.

قالیشویی صدف محبوب ترین قالیشویی شهر جدید هشتگرد ارائه دهنده خدمات شستشوی انواع فرش دستباف و ماشینی و مبل شویی و موکت شویی با بهترین مواد شستشو و هزینه مناسب در منطقه شهر جدید هشتگرد می باشد. برای دریافت تمامی خدمات با کارخانه قالیشویی صدف بهترین قالیشویی شهر جدید هشتگرد تماس بگیرید.

  روش های شستشوی مبل در منزل
نحوه شستشوی مبل پارچه ساتن
نحوه شستشوی مبل پارچه ساتن

نکاتی برای نگهداری مبل پارچه ساتن

 • گرد و غبار را به صورت دوره ای از روی مبلمان پاک کنید و از جمع شدن آن بر روی مبل پارچه ساتن خودداری کنید زیرا منجر به آسیب به مبلمان می شود و درخشندگی آن را کم رنگ می کند و حتما با استفاده از یک پارچه تمیز و نرم گرد و غبار را پاک کنید تا مبل خراش ایجاد نکند.
 • از قرار دادن مبلمان در مکان هایی که به شدت در معرض نور خورشید هستند خودداری کنید زیرا در مدت کوتاهی پس از خرید باعث کمرنگ شدن رنگ و آسیب دیدن آنها می شود.
 • از قرار دادن وسایل خیلی گرم یا خیلی سرد روی مبل پارچه ساتن خودداری کنید، زیرا باعث آسیب و تغییر رنگ آن می شود.
 • از قرار دادن اجسام نوک تیز بر روی مبلمان خودداری کنید، زیرا پارچه ساتن به راحتی خراشیده می شود و به سختی می توان آن را تعمیر کرد.
 • در صورت ریختن مایعات بر روی مبلمان آنها را فوراً تمیز کنید و از تمیز نکردن آنها برای طولانی مدت به دلیل سخت شدن لکه های آن خودداری کنید.
 • از قرار دادن مبلمان در مکان هایی با رطوبت زیاد خودداری کنید، زیرا رطوبت به شدت بر روی چوب تاثیر می گذارد و منجر به آسیب آن می شود.

چرم دوزی فرش ماشینی از دیگر خدمات مجموعه کارخانه قالیشویی صدف می باشد. برای دریافت خدمات چرم دوزی فرش ماشینی با کارخانه قالیشویی صدف تماس بگیرید. شستشوی فرش ماشینی و دستباف با دستگاه های اتوماتیک با رعایت موارد بهداشتی در تمام مراحل دریافت٬ شستشو و تحویل فرش در قالیشویی صدف امکان پذیر می باشد. بهترین روش تمیز کردن مبل پارچه ای در خانه از مقالات جدید سایت قالیشویی صدف می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

شستشوی مبل پارچه ساتن به چه صورت می باشد؟

برای اطلاع از بهترین روش های شستشوی مبل پارچه ساتن در منزل پیشنهاد می کنیم این مقاله از قالیشویی صدف را مطالعه کنید.

روش های شستشوی مبل پارچه ساتن چیست؟

استفاده از آب گرم و صابون و استفاده از سرکه و روغن زیتون و … برای خواندن اطلاعات بیشتر با قالیشویی صدف بهترین قالیشویی در هشتگرد همراه باشید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.