نحوه شستشوی صحیح موکت در خانه

نحوه شستشوی صحیح موکت در خانه

موکت به عنوان پوشش کف خانه، بیشتر از فرش دچار آلودگی می‌شود. مو، گرد وغبار و انواع آلودگی های دیگر بیشتر از فرش، بین پرزهای موکت گیر می‌کنند و ظاهر بدی به خانه می‌دهند. از این رو باید با نحوه شستشوی صحیح موکت در خانه آشنایی کافی داشته باشید.
زندگی اپارتمانی امکان شست و شو و خانه تکانی به سبک قدیم را از ما گرفته است. قبلا که خانه ها حیاط دار بودند موکت و فرش را در حیاط پهن می‌کردند و با یک فرچه و شلنگ آب به خوبی تمیز می‌کردند.

حالا که امکان چنین کاری نیست، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله نحوه شستشوی صحیح موکت در خانه را به شما اموزش دهیم. شست و شوی صحیح موکت باعث افزایش طول عمر آن و همچنین سلامت ما می‌شود.

نحوه شستشوی موکت در خانه

استفاده از بخارشوی برای تمیز کردن موکت

اگر یک بخار شوی در خانه دارید این مطلب را از دست ندهید. بخارشوی بهترین وسیله برای شستن موکت در یک خانه اپارتمانی است. شما ابتدا باید لوازم خانه را بطور کامل (مثل مبل و..) از روی موکت برداشته و به محل دیگری منتقل کنید. زیرا ممکن است حرارت و رطوبت به آن ها آسیب بزند. پس از خارج کردن وسایل، با یک شامپو فرش یا شوینده مناسب، به همراه یک فرچه، محلی از موکت را که دارای لکه های عمیق است به خوبی تمیز کنید.

سپس با راهنمایی دفترچه بخارشوی، آن را آماده کنید. بطور معمول کافی است مقداری آب گرم را در محفظه بخارشوی گذاشته، و در صورت لزوم مقداری مایع شوینده مخصوص را درون محفظه مخصوص قرار دهید. سپس یک دور موکت را با بخارشوی بشویید. دقت کنید که برای یک شست و شوی خوب باید بخارشوی را آرام حرکت دهید تا فرصت تمیز کردن موکت را داشته باشد.

  روش های پاک کردن چوب مبل

کارخانه قالیشویی صدف ارائه دهنده خدمات قالیشویی در کردان می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی با ما تماس بگیرید.

درست است که بخارشوی ظاهری مثل جارو برقی دارد، اما باید بسیار آرام تر از جارو برقی آن را حرکت دهید تا بعد از استفاده، موکتی تمیز داشته باشید. اگر از شوینده در محفظه بخارشوی استفاده کردید، باید پس از استفاده محفظه آب و محفظه مایع شوینده را تخلیه کرده و با مقداری آب دوباره موکت را تمیز کنید، تا شوینده ای روی موکت باقی نماند. باقی ماندن شوینده بین پرز های موکت باعث پوسیدگی، بوی بد و آسیب به فرش می‌شود.

اگر تمایل دارید از مواد شیمیایی استفاده نکنید، پیشنهاد می‌کنم در محفظه آب بخار شوی به نسبت 50-50 آب و سرکه بریزید، سرکه بصورت فوق العاده ای آلودگی ها را پاک می‌کند. ضمنا نگران بوی سرکه نباشید چون بعد از چند ساعت از بین می‌رود.

کارخانه قالیشویی صدف بهترین قالیشویی در هشتگرد می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی و موکت شویی با ما تماس بگیرید.

استفاده از شامپو فرش برای تمیز کردن موکت

خوشبختانه شامپو فرش هم استفاده آسانی دارد و هم کم هزینه است. کافی است یک شامپو فرش مناسب را پیدا کنید، بعد مفدار مناسبی از شامپو فرش را روی یک اسفنج خیس ریخته و با کف حاصل خوب موکت را بسابیم. این روش لکه های عمیق و قدیمی را نیز پاک می‌کند . به علاوه اینکه بسیار آسان است و هزینه کمی هم ایجاد می‌کند.
بعد از اینکه کل موکت با استفاده از اسفنج و شامپو فرش سابیده شد، نوبت پاک کردن کف و آلودگی های روی موکت است. با یک پارچه مرطوب و نم دار کف را از روی موکت پاک کنید. با کفی شدن پارچه آن را بشویید و دوباره شروع به پاک کردن بقیه ی کف موکت کنید.

  بهترین شوینده برای شستشوی مبل در خانه

قالیشویی در کمالشهر یکی از شعبه های کارخانه قالیشویی صدف می باشد و آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشد.

نحوه شستشوی موکت در خانه
شستشوی صحیح موکت

تمیز کردن موکت با استفاده از مواد طبیعی

اگر تمایل دارید برای تمیز کردن موکت خود از مواد طبیعی استفاده کنید می‌توانید از سرکه سفید استفاده، و درخشندگی و تمیزی را به موکت خود بازگردانید. به علاوه اینکه سرکه سفید و در کل مواد طبیعی هیچ گونه حساسیتی در افراد و حیوانات ایجاد نمی‌کنند.
کافی است یک لیوان سرکه سفید را در مقدار مناسبی آب ولرم حل کنید، سپس با یک فرچه یا برس که به محلول آغشته شده خوب موکت را سابیده و آلودگی ها و را از روی آن پاک کنید.

بعد از اینکه از پاک شدن آلودگی های موکت مطمئن شدید، یک پارچه تمیز را به آب آغشته کنید و سرتاسر موکت را با آن پاک کنید. با انجام این کار بوی سرکه و آلودگی ها از بین می‌روند.بعد پنجره ها را باز گذاشته و موکت را در معرض هوای باز بگذارید تا خشک شده و بوی سرکه از بین برود.

راه دیگر استفاده از مواد طبیعی استفاده از جوش شیرین است. به این صورت که مقدار زیادی جوش شیرین را روی سرتاسر موکت بپاشید، بعد از مدت کوتاهی، موکت را با آب ولرم بشویید. سپس موکت را در معرض هوای آزاد بگذارید تا خشک شود. جوش شیرین یک پاک کننده طبیعی است که آسیبی به موکت وارد نمی‌کند. به علاوه اینکه با محیط زیست سازگار است.

در صورت نیاز به قالیشویی در شهر جدید هشتگرد با کارخانه قالیشویی صدف محبوب ترین قالیشویی شهر جدید هشتگرد در تماس باشید.

شست و شو موکت با پودر رختشویی

یکی از روش های محبوب شست و شوی موکت برای آن ها که فضای مناسبی برای شست و شو و خشک کردن دارند استفاده از پودر رختشویی است. به این صورت که ابتدا موکت را خوب خیس کنید، سپس مقدار مناسبی پودر رختشویی سرتاسر آن بریزید، دقت کنید که مقدار پودر زیاد نباشد زیرا هم به موکت آسیب میزند و هم شست و شو را سخت می‌کند.

  پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش

بعد از اینکه پودر را در سرتاسر موکت پخش کردید، با یک فرچه خوب موکت را بسابید.با اینکه این کار کمی سخت به نظر می‌رسد ولی تمیز ترین موکت را به شما تحویل خواهد داد.حالا نوبت آبکشی موکت است. این مرحله باید بسیار خوب انجام شود تا آلودگی و کف اضافه روی آن نماند. اگر موکت را خوب آبکشی نکنید، موکت فرسوده می‌شود.

بعد از آبکشی نوبت خشک کردن موکت است. موکت را به صورت لوله جمع کنید و روی یک سطح شیبدار قرار دهید، تا آب اضافی از موکت جدا شود. حالا فقط کافی است موکت را در هوای آزاد پهن کنید تا رطوبت آن نیز گرفته شود و کاملا خشک شود. درصورتی که به موکت اجازه ندهید بصورت کامل خشک شود، محل رشد انوع باکتری ها خواهد شد. همچنین بوی نامطبوعی نیز ایجاد خواهد کرد.

برای دریافت خدمات قالیشویی در سهیلیه با کارخانه قالیشویی صدف بهترین قالیشویی سهیلیه تماس بگیرید.

نحوه شستشوی موکت در خانه
شستشوی موکت

شستشوی صحیح موکت در قالیشویی صدف

نحوه شست و شوی صحیح موکت در خانه درصورتی که فضا و وقت کافی برای شست و شوی موکت را نداشتید، می‌توانید آن را به یک قالیشویی معتبر بسپارید. قالیشویی هشتگرد با جدیدترین دستگاه ها، موکت شما را اصولی و بدون هیچ آسیبی شسته، و به شما تحویل می‌دهند. کارخانه قالیشویی صدف ارائه دهنده خدمات قالیشویی در مهستان می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در شهر جدید مهستان با ما در تماس باشید.

شستشوی فرش با شامپو فرش یکی از مقاله های جدید سایت قالیشویی صدف می باشد که پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه کنید.

بهترین راه برای شستشوی صحیح موکت در خانه چیست؟

در این مقاله از سایت قالیشویی صدف به بررسی نحوه شستشوی صحیح موکت در خانه پرداخته ایم که پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه نمایید.

آیا شستشوی موکت در خانه باعث تمیزی آن می شود؟

در بیشتر اوقات بله اما اگر نتیجه دلخواه را از شستشوی موکت در منزل نگرفتید می توانید این کار را به قالیشویی های معتبر بسپارید. قالیشویی صدف شستشوی موکت را با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت انجام می دهد.

4.2/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.