پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش

پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش

نحوه پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش

فرش ها جزو قیمتی ترین وسایل خانه هستند و بی شک اگر آسیب ببینند، متحمل خسارت مالی زیادی خواهیم شد. خیلی از مردم هنگام خرید فرش، به جای خرید فرش مورد علاقه خود، سعی می‌کنند رنگ تیره ای را انتخاب کنند تا لکه های کمتری به خود بگیرد. بسیار اتفاق افتاده که در یک مهمانی پای کودک به کاسه آبگوشت خورده و لکه چرب بزرگی روی فرش ایجاد شده است.

متاسفانه این لکه های روغنی سمج به این راحتی ها پاک نشده، و ظاهر بدی به فرش می‌دهند. ما در این مقاله از قالیشویی هشتگرد قصد داریم به شما آموزش دهیم چگونه با آسان‌ترین روش ها لکه های چرب فرش را از بین ببرید.

پاک کردن لکه های چرب از روی فرش

اولین نکته که باید به آن دقت کنید این است که اگر از شوینده و یا هرگونه ماده شیمیایی دیگراستفاده می‌کنید، ماده ملایمی را بکار ببرید تا به فرش شما آسیب نزند. خصوصا اگر فرش شما دستباف یا بسیار قیمتی است، بهتر است ابتدا ماده را روی قسمتی از فرش امتحان کنید، اگر موجب تغییر رنگ فرش نشد، بعد برای از بین بردن لکه استفاده کنید.

دوم اینکه اگر فرش شما رنگ روشنی داشت، با یک بار شستن رنگ لکه از بین نمی‌رود و باید چند بار فرش را بشویید تا لکه به طور کامل از بین برود.
نکته مهم بعدی این است که اگر برای از بین بردن لکه بلافاصله بعد از کثیف شدن فرش دست به کار شوید، نتیجه بهتری می‌گیرید. هرچه عمر لکه چرب بیشتر باشد سختتر از بین می‌رود.

به محض ریختن روغن یا مایعات چرب روی فرش بلافاصله با یک دستمال چربی لکه را بگیرید زیرا چربی امکان سرایت بیشتر در فرش را دارد. برای اطمینان از اینکه همه چربی فرش جذب دستمال شده، دستمال را بین الیاف فرش بکشید تا همه چربی و رطوبت جذب شده و تمیز کردن لکه راحتتر شود.

قالیشویی صدف بهترین قالیشویی هشتگرد می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی با ما تماس بگیرید.

روش های پاک کردن لکه های چرب از روی فرش

برای پاک کردن فرش ابتدا برچسب پشت آن را بخوانید. اگر فرش شما پشمی یا یک فرش حساس بود از یک قالیشویی معتبر برای تمیز کردن فرش کمک بگیرید. قالیشویی هشتگرد با کادری مجرب فرش شما را عاری از هرگونه لک و بدون هیچ آسیبی به شما تحویل خواهد داد. ضمنا اگر نتوانستید لکه را از بین ببرید فقط با یک تماس ساده با قالیشویی از پاک شدن لکه اطمینان داشته باشید.

پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش
نحوه پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش

روغن برای پاک کردن لکه های چرب از روی فرش

اولین راه پاک کردن لکه از روی فرش این است که از حلال های روغن موجود بازار استفاده کنید. یکی از بهترین حلال های روغن، پراکسید هیدروژن 3% است. این ماده شیمیایی روغن را در خود حل کرده و موجب راحتتر پاک شدن لکه های چرب می‌شود.برای استفاده از این محلول، یک قاشق غذا خوری پراکسید هیدروژن را در یک لیتر آب ولرم حل کرده و با برس روی قسمت لک شده فرش بکشید. پراکسید هیدروژن یکی از بهترین حلال های روغن است و به راحتی می‌توانید آن را از ابزار فروشی ها، یا فروشگاه های لوازم هنری تهیه کنید.

مراقب باشید این محلول مدت زیادی روی فرش نماند، زیرا ممکن است سبب سفید شدن و پوسیدگی فرش شود. بهتر است مقداری از این محلول را روی قسمتی از فرش امتحان کنید. تا اگر آسیبی به فرشتان وارد نکرد، بعد لکه را با استفاده از این محلول پاک کنید.بعد از زمان کوتاهی، لکه را با آب داغ بشویید. خواهید دید لکه به راحتی پاک شده است.

قالیشویی در کردان جزء خدمات کارخانه قالیشویی صدف می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در کردان با ما تماس بگیرید.

الکل برای پاک کردن لکه های چرب از روی فرش

اگر لکه یک لکه چرب قدیمی است، می‌توانید با مقداری الکل اثر لکه را از بین ببرید. به اینصورت که مقداری الکل روی فرش لک شده بریزید تا فرش مرطوب شود، بعد با یک فرچه یا مسواک خوب لکه را بسابید تا اثری از آن نماند.بعد از اینکه مطمئن شدید اثری از لکه به جا نمانده است با مقداری آب و پارچه تمیز الکل را از روی فرش پاک کنید.

علت پوسیدگی و پارگی فرش یکی از مقاله های مفید سایت قالیشویی صدف می باشد که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

برای پاک کردن لکه های چرب از روی فرش با مواد طبیعی

اگر دوست ندارید از مواد مضر شیمیایی برای پاک کردن لکه استفاده کنید، پیشنهاد میکنم از جوش شیرین استفاده کنید. جوش شیرین یک پاک کننده قوی و طبیعی است که از زمان های قدیم مورد استفاده قرار بوده است.

مقداری جوش شیرین را روی قسمت لک شده فرش بریزید بعد با یک مسواک به خوبی ان را بسابید تا روغن را به خود جذب کند.بهتر است با مسواک لای پرز ها را هم با جوش شیرین بسابید تا لکه بهتر پاک شود. اگر در خانه جوش شیرین ندارید می‌توانید از نشاسته هم استفاده کنید. نتیجه کار هر دو ماده عالی است! نکته: پس از جذب روغن توسط جوش شیرین و یا نشاسته، ذرات اضافی روی فرش را با جارو برقی تمیز کنید.

کارخانه قالیشویی صدف ارائه دهنده خدمات قالیشویی در شهر جدید هشتگرد می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی شهر جدید هشتگرد با ما تماس بگیرید.

مایع ظرفشویی بهترین پاک کننده لکه های چرب از روی فرش

یکی از آسان ترین و قابل اعتماد ترین راه های پاک کردن لکه از روی فرش، استفاده از مایع ظرف شویی است. به این ترتیب که مقداری مایع ظرف شویی را با مقدار مناسبی آب گرم حل کرده و با یک برس یا مسواک، خوب لکه چرب را بسابید. این راه برای لکه هایی مثل لکه آبگوشت و.. بسیار مفید بوده و لکه های رنگی چرب را به خوبی پاک می‌کند.

دلیل اینکه پیشنهاد می‌کنیم از مایع ظرفشویی استفاده کنید این است که این محصول برای مقابله با چربی ها طراحی شده است. بنابر این بهترین شوینده برای یک لکه چرب روی فرش است.بعد از اینکه مطمئن شدید لکه پاک شده است با مقداری اب کف روی فرش را تمیز کنید.

قالیشویی در شهر جدید مهستان زیر نظر کارخانه قالیشویی صدف می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در مهستان با ما در تماس باشید. برای دریافت خدمات قالیشویی در کمالشهر با مجموعه قالیشویی صدف تماس بگیرید.

پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش
روش های پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش

استفاده از سرکه وصابون برای پاک کردن لکه چرب

راه دیگر پاک کردن لکه فرش استفاده از سرکه و صابون است. به این طریق که اول مقداری پارچه را خوب به سرکه آغشته کنید. سپس به خوبی فرش لک شده را با آن بسابید، بعد از اینکه احساس کردید لکه کم رنگ شده است، با مقداری صابون، فرایند تمیز کردن لکه را ادامه دهید. پس از اینکه احساس کردید دیگر اثری از لکه نیست، فرش را به خوبی با آب بشویید.

قالیشویی در سهیلیه از دیگر شعبه های کارخانه قالیشویی صدف می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی سهیلیه با ما در تماس باشید.

بعد از استفاده از هرکدام از روش ها که به آبکشی نیاز داشت، باید فرش را در معرض هوای آزاد و یا نور خورشید بگذارید تا مانع کپک زدن و ایجاد بوی بد فرش شوید. ما پیشنهاد می‌کنیم شستن و برطرف کردن لکه فرش را به قالیشویی هشتگرد بسپارید تا هم بدون دردسر فرش تمیز تحویل بگیرید هم به فرش اسیبی وارد نشود.

شستشوی فرش با شامپو فرش یکی از مقاله های مفید سایت قالیشویی صدف می باشد که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

چگونه لکه روغن و چربی از روی فرش را پاک کنیم؟

برای پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش روش های متفاوتی را در این مقاله برسی کرده ایم. پیشنهاد می کنیم این مقاله از قالیشویی صدف را تا انتها مطالعه کنید.

اولین راه پاک کردن لکه از روی فرش چیست؟

از حلال های روغن موجود بازار استفاده کنید. برای خواندن ادامه توضیحات با قالیشویی مجاز صدف بهترین قالیشویی در هشتگرد همراه باشید.

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x