پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش

پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش

فرش های از جمله وسائلی هستند که وجود آنها در هر خانه باعث زیبایی نمای داخلی منزل میشود. همچنین فرش ها در زمستان باعث گرمتر شدن کف و در تابستان باعث خنک شدن خانه میشوند. یکی از دغدغه های خانم های خانه دار پاک کردن لکه های مختلف از مداد شمعی و ماژیک از روی فرش میباشد. یکی از بهترین راه ها برای پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک کمک گرفتن از شرکت های قالیشویی معتبر و با سابقه همچون قالیشویی صدف می باشد.

این شرکت با استفاده از مواد شوینده قوی و استاندارد که به باف فرش آسیبی نمیرساند اقدام به پاک کردن انواع لکه های از روی فرش میکند. همچنین این قالیشویی با استفاده از دستگاهای اتوماتیک اینکار را انجام میدهد.. ما در این مطلب میخواهیم که نحوه پاک کردن انواع مختلف لکه های که بر روی فرش قرار دارد را به شما آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید.

روش های پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش

در صورت وجود لکه مداد شعمی بر روی فرش ابتدا بایستی یک دستمال مشکی یا کاغذ را با احتیاط روی فرش قرار دهیم و با اتو آن را گرم کنیم. سپس خواهید دید که قطرات شمع به کاغذ چسبیده است. با چند بار تکرار این کار می توانید این نوع کثیفی را از روی فرش پاک کنید. برای از پاک کردن لکه ناشی از ریختن شدن مواد چرب مانند مداد شمعی، مداد رنگی و ماژیک از روی فرش، باید مقداری حلال غیرچرب تهیه کنید که خیلی سریع خشک می شود، دستمالی را در آن فرو کنید و روی فرش بمالید و این کار را تا زمانی که لکه از روش فرش از بین برود انجام دهید. قالیشویی زعفرانیه کرج زیر نظر کارخانه قالیشویی صدف ارائه دهنده خدمات قالیشویی و رفوگری و موکت شویی با مناسب ترین قیمت می باشد.

  علت پوسیدگی و پارگی فرش

نحوه پاک کردن لکه چای از روی فرش

برای از پاک کردن لکه چای بر روی فرش کافی است مقدار کمی آب معدنی روی آن بریزید و با دستمال پاک کنید و این کار باید تا زمانی که فرش به حالت اولیه بازگردد ادامه یابد. از بین بردن لکه آب هویج از روی فرش یا هر نوع آب میوه غیرممکن نیست، کافی است از مدتی آنها را با محلول سرکه سفید، نمک و مقداری آب بشویید، اما مقدار سرکه سفید نباید زیاد باشد زیرا به فرش آسیب می رساند. در صورت نیاز خدمات قالیشویی سرخاب با کارخانه قالیشویی صدف در تماس باشید. کارخانه قالیشویی صدف بهترین قالیشویی در سرخاب می باشد.

نحوه پاک کردن جوهر از روی فرش

در این نوع کثیفی کافی است مقداری شیر روی لکه بریزید و منتظر بمانید تا مایه جذب شیر شود. پس از اینکه جوهر شیر را جذب کرد، آن را با پارچه ای پاک کنید و اجازه ندهید لکه پخش شود. این کار را مرتباً انجام دهید تا لکه از بین برود.

نحوه پاک کردن روغن و چربی

برای از بین بردن این کثیفی باید مقداری شیر را با آرد ذرت مخلوط کرده و روی لکه بمالیم و بعد از جذب کثیفی باید با دستمال خشک شود زیرا آرد ذرت چربی را جذب می کند. جهت دریافت خدمات قالیشویی آغچه حصار با کارخانه قالیشویی صدف در تماس باشید. کارخانه قالیشویی صدف ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در آغچه حصار می باشد.

  پاک کردن لکه آدامس از روی فرش و موکت
نحوه پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش
پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش

نحوه پاک کردن آدامس

در این روش یک تکه یخ روی محل قرار می دهند تا آدامس سفت شود و پس از انجام این کار می توانیم با چاقو آدامس را از روی فرش جدا کنیم.

نحوه پاک کردن لاک و رنگ

مقداری ماده شوینده را با سرکه و آب مخلوط کنید و قبل از خشک شدن رنگ، با پارچه ای که به مخلوط خیس شده است، لکه را پاک کنید، سپس فرش را با آب گرم بشویید. اگر رنگ خشک شده است، می توانید از تینر رنگ نیز استفاده کنید.

نحوه پاک کردن ادرار و مدفوع

از آنجایی که این لکه ها بوی نامطبوعی ایجاد می کنند، ابتدا فرش را با پارچه مرطوبی که بهترین معطر است تمیز کنید و اگر کمکی نکرد مقداری جوش شیرین روی فرش بریزید و بعد از چند دقیقه جوش شیرین را پاک کنید و سپس فرش را پاک کنید. برای دریافت خدمات قالیشویی در کمالشهر با کارخانه قالیشویی صدف در ارتباط باشید. کارخانه قالیشویی صدف بهترین قالیشویی در کمالشهر ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی می باشد.

نحوه پاک کردن لکه خون

برای از بین بردن لکه خون کافی است مقداری آب اکسیژنه تهیه کرده و با آن لکه را پاک کنید.

نحوه پاک کردن لکه چسب

چسب سخت ترین نوع لکه روی فرش است که در این صورت باید مخلوطی از آب ولرم و مواد شوینده تهیه کنید (بهتر است مقداری آمونیاک تهیه کنید و داخل محلول بریزید) سپس دستمالی را در محلول آغشته کنید و بگذارید. محل مورد نظر را با آن پاک کنید.

نحوه پاک کردن لکه تنباکو

در این روش باید مقداری گلیسیرین تهیه کنید و روی فرش بریزید و پس از مدتی آن را با آب بشویید و در صورت لزوم چندین بار تکرار کنید. کارخانه قالیشویی صدف ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در قالیشویی در مهستان با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت می باشد. برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

  اعلاشویی فرش چیست؟ تفاوت اعلاشویی با شستشوی عادی

نحوه پاک کردن لکه موم و قیر

برای از بین بردن مواد چرب مانند مداد رنگی از روی فرش، باید مقداری حلال غیرچرب تهیه کنید که خیلی سریع خشک می شود، دستمالی را در آن فرو کنید و روی فرش بمالید و این کار را تا زمانی که این نوع کثیفی از بین برود انجام دهید.

نحوه پاک کردن لکه ادویه

محلولی از آب و آب لیمو درست کنید و فرش را با یک پارچه خشک تمیز کنید.

پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک
پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک

پاک کردن لکه های قدیمی از روی فرش

از مقداری کف خمیر ریش استفاده کنید، آن را روی فرش بمالید، پس از چند دقیقه آن را با یک پارچه مرطوب خشک کنید و سپس یک حوله خشک را روی محل کثیف قرار دهید تا رطوبت را جذب کند. برای آشنایی با روش های پاک کردن لکه آدامس از روی فرش و موکت توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی صدف مطالعه کنید.

نحوه پاک کردن آلودگی از لبه ها و ریشه فرش

می توانید این کار را با یک دستمال شستشو و مقدار کمی محلول شوینده انجام دهید.

خارج کردن اجسام سنگین از روی فرش

برای برداشتن اجسام سنگین مانند پایه مبل، مقداری یخ روی محل قرار دهید و پس از مدتی آن را با دستمال خشک پاک کنید تا به حالت اولیه برگردد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در شهر جدید هشتگرد با کارخانه قالیشویی صدف بهترین قالیشویی در شهر جدید هشتگرد در تماس باشید.

نکات مهم در مورد از بین بردن لکه های مختلف از روی فرش

قبل از انجام کار فوق، در صورت داشتن مشکلات تنفسی، حتماً کار را در خارج از منزل با شخص دیگری انجام دهید. حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید. برای استفاده از شامپو فرش باید شامپو فرشی را انتخاب کنید که خاصیت اسیدی کمتری داشته باشد زیرا به بافت فرش آسیب نمی رساند و فقط در مواقع لزوم از شامپو فرش پر اسید استفاده کنید. اگر کثیفی یکی از عوامل ذکر شده از بین نرفت، حتما برای شستشوی فرش به قالیشویی صدف مراجعه کنید.

پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش به چه صورت می باشد؟

در این مقاله از سایت قالیشویی صدف به بررسی روش های پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

نحوه پاک کردن لکه های قدیمی از روی فرش چگونه می باشد؟

از مقداری کف خمیر ریش استفاده کنید، آن را روی فرش بمالید، پس از چند دقیقه آن را با یک پارچه مرطوب خشک کنید. برای خواندن ادامه مطلب این مقاله را دنبال کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.