شستشوی فرش اکریلیک

شستشوی فرش اکریلیک

خدمات شستشوی فرش اکریلیک

شستشوی فرش اکریلیک زمانی که این فرش ها کثیف شده اند یا اتفاقی لکه ای بر روی آنها ایجاد شده است برای بانوان به عنوان دغدغه ای مطرح می شود. در واقع در فرهنگ اصیل ایرانی ها و دکوراسیون داخلی آنها چه کلاسیک و چه مدرن فرش جایگاهی ویژه و غیر قابل انکار دارد. فرش ها در تنوع بی نظیر هستند و می توان انواع فرش های دستباف و ماشینی را در بازار با توجه به رنگ، اندازه، جنس نخ و مهمتر از همه قیمت انتخاب کرد.

شستشوی فرش اکریلیکی با توجه به دوام و ماندگاری آنها از اهمیت خاصی برخوردار بوده است چون چگونگی شستشو و نگهداری از این فرش ها بر افزایش دوام آنها موثر خواهد بود. در زمان نظافت منزل و خانه تکانی ها شستن فرش ها اهمیت دوچندان می یابد و معمولا چالشی برای بانوان است. استفاده از روش های شست شو و مواد شوینده نامناسب در پروسه شستشوی فرش اکریلیک سبب لطمه و آسیب به این محصولات می شود. بنابراین قبل از اقدام به شستشو اطلاعات کافی و لازم را در این زمینه به دست آورید تا با مشکل مواجه نشوید.

ما در این مطلب قصد داریم تمام نکات لازم در رابطه با شستشوی فرش اکریلیک را بیان کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در کمالشهر با کارخانه قالیشویی صدف بهترین قالیشویی کمالشهر در ارتباط باشید. کارخانه قالیشویی صدف ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی و رفوگری فرش می باشد.

فرش اکریلیک چیست

اکریلیک یا همان پشم مصنوعی نوعی فرآوره نفتی می باشد که از پلیمری با نام اکریلونیتریل تولید می گردد. این نخ های مصنوعی 50 سال است که در سطح جهانی شناخته شده اند و بیشتر از 20 سال نیز است که داخل ایران از آن استفاده می شود. نخ اکریلیک یا همان پشم مصنوعی جانشین بسیار خوبی برای پشم طبیعی است.

  قالیشویی در کرج

این الیاف غیر طبیعی زمانی که در تار و پود فرش ها می نشینند شباهت بسیار زیادی به فرش دستباف دارند. در ادامه به ویژگی ها و مشخصات و نحوه شستشوی فرش اکرلیک خواهیم پرداخت. برای دریافت خدمات قالیشویی در مهستان با کارخانه قالیشویی صدف در تماس باشید. کارخانه قالیشویی صدف بهترین قالیشویی در مهستان می باشد.

هزینه شستشوی فرش اکریلیک
شستشوی فرش اکریلیک

مهمترین ویژگی های فرش اکریلیک

 • بدون تردید فرش هایی که با پشم طبیعی هستند طرفداران بیشماری دارند اما زمانی که پای هزینه به میان می آید از این کار منصرف می شوند اکرلیک همان ظاهر و جذابیت پشم را دارد اما هزینه ای بسیار کمتر از آن به شما تحمیل خواهد کرد.
 • قابلیت ارتجاع پذیری مناسبی دارند و به راحتی می توان آنها را تا نمود.
 • الیاف اکریلیک در مواجه با لکه ها و ریختن موارد بر روی آنها مقاومت خوبی دارند و به راحتی می توان آنها را تمیز نمود.
 • از دیگر ویژگی های مقرون به صرفه اکرلیک عدم تغییر رنگ آنها به مرور زمان می باشد.
 • توان مقاومتی بالا در مواجه با حملات بیدها یا به عبارتی بید زدگی از دیگر ویژگی های این فرش ها می باشد.
 • عدم آسیب دیدگی در مواجه با نور خورشید و عدم تغییر رنگ

قالیشویی مجاز صدف (قالیشویی هشتگرد) واقع در خیابان شریعتی شهر هشتگرد با مدیریت علی افشار، آماده ارائه انواع خدمات قالیشویی در هشتگرد، قالیشویی در سهیلیه،‌قالیشویی در شهر جدید هشتگرد، همچنین قالیشویی و شستشوی فرش دستباف٬ ماشینی٬ موکت و همچنین شستشوی مبل در محل به همشهریان ساکن هشتگرد می باشد.

نحوه شستشوی فرش اکرلیک و لکه زدایی از آن

برای تمیز نمودن و شستشوی فرش اکرلیک راهکارهای زیادی وجود دارد اما با توجه به اینکه عده ای از افراد دوست دارند فرش را در منزل بشویند و عده ای دیگر این فرش ها را به قالیشویی ها می سپارند روش انتخابی متفاوت خواهد بود. در ادامه راهکارهایی برای شست شوی فرش در منزل خدمت شما ارائه شد. برای دریافت خدمات قالیشویی در شهر جدید مهستان با کارخانه قالیشویی صدف در تماس باشید. کارخانه قالیشویی صدف در شهر جدید مهستان خدمات رسانی دارد.

  قالیشویی خسرو آباد

شستشوی فرش اکرلیک با بخار شو

 • قبل از هر کاری فرش خود را با جارو برقی کاملا تمیز نمائید تا اثری از گرد و غبار و ذرات مختلف آلودگی بر روی آن به جای نماند.
 • فرورفتگی هایی که ناشی از قرار گرفتن وسیله مانند پایه مبل بر روی فرش می باشد را با استفاده از برس های فرش و شانه کاملا صاف کنید. البته می توان با استفاده از مسواک و حرارت دهی با سشوار الیاف ها را در جهت مناسب حالت دهی نمود.
 • اکنون با استفاده از محلول های ویژه بخار شو که از بازار تهیه نموده اید می توانید مخزن بخار شو را پر نمائید در صورتی که این محلول ها در دسترس نبودند می توانید از ترکیب سرکه سفید و آب استفاده کنید.
 • با در نظر گرفتن شیوه و دستورالعمل اقدام به تمیز کاری نمائید. برای اطمینان از تمیز شدن الیاف و تارو پود فرش چند بار همه ی قسمت های فرش را تمیز نمائید.
 • اکنون که شستشوی فرش اکرلیک به پایان رسیده است درب ها و پنجره ها را باز کنید تا هوا در محیط جریان یابد و فرش کاملا خشک شود. پهن نمودن در فضای خارج از منزل و آفتاب به خشک شدن هر چه زودتر و بهتر فرش کمک می نماید.

شستشوی فرش اکرلیک به روش سنتی

گاهی اوقات پیش می آید که فرش ها با بخار شو به اندازه کافی تمیز نمی شوندو نیاز به شستشود دارند. در چنین مواقعی برخی از افراد فرش های خود را به قالیشویی های معتبر می سپارند و خیال خود را راحت می کنند که فرش آنها بدون آسیب دیدگی و کاملا تمیز شسته می شود. برخی افراد نیز دوست دارند خود دست به کار شوند و شستشوی فرش اکرلیک را خودشان به عهده بگیرند.

  قالیشویی در تهراندشت

در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین روش سنتی فرش را در اختیار شما قرار دهیم. کارخانه قالیشویی صدف بهترین قالیشویی در شهر جدید هشتگرد می باشد. جهت دریافت خدمات قالیشویی در شهر جدید هشتگرد با کارخانه قالیشویی صدف در ارتباط باشید.

خدمات شستشوی فرش اکریلیک
خدمات شستشوی فرش اکریلیک

نحوه پاک کردن لکه آبمیوه از روی فرش یکی از مقالات سایت قالیشویی صدف می باشد که توصیه می کنیم این مقاله کاربردی را مطالعه کنید. لکه آبمیوه به علت شیرین بودن بسیار سریع در فرش جذب می شود و روی فرش به صورت لکه در می آید بنابراین باید خیلی سریع نسبت به پاک کردن آن اقدام کنید.

 • دو طرف فرش را کاملا جاروبرقی بکشید تا کاملا تمیز و عاری از گرد و غبار شود.
 • شامپو فرش خریداری شده را بر اساس دستورالعمل آن آماده کنید. البته در زمان خریداری محصول دقت کنید محلول شستشویی تهیه کنید که با الیاف اکرلیک سازگار باشد و به تار و پود فرش آسیب نرساند.
 • از گوشه های فرش شروع کنید با استفاده از برس مناسب و نرم از محلولی که آماده کرده اید بر روی فرش بکشید.
 • با آب سرد سطح فرش را کاملا آبکشی کنید تا اثری از کف در آن به جای نماند.
 • فرش را در هوای آزا د و ترجیحا نور آفتاب پهن کنید تا خشک شود. برای ممانعت از وارد آمدن آسیب به الیاف فرش آن را لوله نکنید.
 • تحت هیچ شرایطی از محلول های سفید کننده برای تمیز نمودن فرش استفاده نکنید.
 • شامپو فرش بهترین گزینه برای شستشوی فرش اکرلیک می باشد استفاده از تاید سبب تغییر رنگ الیاف فرش می شود.
 • از خشک شدن کامل فرش اطمینان حاصل نمائید در غیر اینصورت زمانی که رطوبت در الیاف آن مانده باشد و به داخل خانه انتقال دهید راه را برای حضور قارچ و کپک در پرزهای فرش باز نموده اید.

برای شستشوی فرش اکریلیک به کجا مراجعه کنیم؟

کارخانه قالیشویی صدف ارائه دهنده خدمات تخصصی شستشوی فرش اکریلیک با مناسب ترین قیمت می باشد. برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

نحوه شستشوی فرش اکریلیک و لکه زدایی از آن به چه صورت می باشد؟

برای تمیز نمودن و شستشوی فرش اکریلیک راهکارهای زیادی وجود دارد که در این مقاله از قالیشویی صدف به آن ها پرداخته ایم با ما همراه باشید.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x