ریشه بافی فرش

ریشه بافی فرش + آشنایی با ریشه زنی

در این مقاله تصمیم داریم تا در رابطه با ریشه بافی فرش+ آشنایی با ریشه زنی اطلاعاتی را در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم.لطفا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ریشه بافی فرش چیست؟

ریشه بافی فرش به عملکرد تخصصی می گویند که در مقابله با از بین رفتن فرش ها انجام می شود. به دلیل استفاده مکرر و زیاد از فرش ممکن است که ریشه فرش ها آسیب دیده باشد و برای حل این مشکل می توان از عملکرد ریشه بافی فرش استفاده کنیم که به طور معمول ریشه های آُیب دیده را از به صورت کامل از فرش جدا می کند و ریشه جدید می زند. این کار یک عملیات کاملاً تخصصی بوده که باید از افراد صاحب فن و مهارت کافی برای انجام آن استفاده گردد. باید بدانید که با توجه به نوع فرش مورد نظر و ریشه آن، ریشه بافی در انواع مختلفی انجام می شود.

چه زمان ریشه بافی فرش انجام می شود؟

همانطور که میدانید فرش ها در اثر گذشت زمان ممکن است دچار فرسودگی و یا صدمات احتمالی شوند؛ خصوصاً فرش های دستبافت که بافت ظریف تری دارند برایشان این احتمال بیشتر است. پس جهت مقابله با این فرسودگی ها باید اقداماتی انجام داد تا دوام و طول عمر فرش بیشتر شود. یکی از این اقدامات انجام ریشه بافی و یا ترمیم ریشه فرش ها است که توسط آن می توان صدمات به وجود آمده در ریشه فرش را از بین برد؛ فقط دقت کنید که انجام ریشه بافی حتماً باید بر اساس اصول ویژه ای صورت پذیرد تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

رفوگران متخصص برای انجام این کار در ابتدا ریشه فرشی که صدمه دیده است را، با ظرافت و دقت جدا کرده تا آسیبی به فرش پاره وارد نشود و سپس با دقت و مهارت فوق العاده بالا ریشه جدید را به روی فرش می بافند. برای آشنایی با نحوه شستشوی ریشه فرش در قالیشویی پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت کارخانه قالیشویی صدف مورد مطالعه قرار دهید.

  قالیشویی در شهر جدید مهستان
ریشه بافی فرش چیست
ریشه بافی فرش

انواع روش های ریشه بافی

به طور کلی و با توجه به صدمه فرش، فرایند ریشه بافی به سه روش زیر انجام می شود که به توضیح هر کدام از آن ها می پردازیم:

روش مغزی

این روش حساسیت ظرافت و دقت فوق العاده ای دارد به همین دلیل رفوگران متخصص کمتر از روش ریشه بافی مغزی استفاده می کنند و به جهت جلوگیری از آسیب ها و صدمات احتمالی به فرش ها روش های متصل و بطلمه را به روش مغزی ترجیح می دهند.

روش متصل

در این روش برای ترمیم کردن ریشه های صدمه دیده فرش، در مرحله اول توسط یک قیچی مخصوص ریشه های قدیمی را از انتها شروع به برش زدن میکنند و به کمک یک نخ مخصوص که به آن نخ چله گفته میشود، شروع به متصل کردن ریشه های جدید می کنند. عملیات اتصال ریشه ها نیز توسط رج شمار صورت می پذیرد.

نکته مهم در روش متصل این است که به هیچ وجه ریشه‌های متصل شده نباید شل باشند؛ به بیان بهتر اتصال ریشه های جدید به فرش، فوق العاده باید اصولی انجام شود. به همین دلیل در حین انجام کار فرش را توسط یک میخ بر روی میز کار ویژه محکم کرده تا رفوگران بتوانند ریشه ها را با استحکام بسیار زیادی به فرش متصل کنند.

روش بطلمه

در صورتی که فرش آسیب دیده شما از لحاظ بافت، دارای بافت ریزی باشد و رج شمار زیادی داشته باشد و یا تار و پود فرش خیلی درهم تنیده شده باشد؛ برای بازسازی ریشه های آن بهتر است از ریشه بافی بطلمه بهره بگیرید. این شیوه به گونه‌ای انجام میشود تا از باز شدن گره ها جلوگیری کند و نیز در هنگام ورود سوزن و نخ از آسیب دیدن ریشه های جدید پیشگیری نماید. اعلاشویی فرش از خدمات ویژه ی کارخانه قالیشویی صدف می باشد در صورت نیاز به خدمات اعلاشویی فرش با کارخانه قالیشویی صدف تماس بگیرید.

  قالیشویی در کوهسار

ریشه زنی فرش چگونه است؟

حال بعد از توضیح ریشه بافی به اختصار فرآیند ریشه زنی را نیز به شما معرفی کنیم. ریشه زنی فرآیندی است که سبب ترمیم فرش های آسیب دیده شما می شود. اگر ریشه فرش های شما صدمه دیده و یا پاره شده باشد، می توانید با استفاده از ریشه زنی آن را ترمیم نمایید و جالب اینجاست که حتی می توانید مدل و رنگ ریشه فرش های منزل خود را تغییر داده که این امر موجب تنوع در دکوراسیون فرش منزل تان می گردد. همچنین اگر به دلیل آسیب دیدگی ریشه فرش هایتان، قصد دارید آن ها را تعویض نمایید، ما برای شما یک خبر خوب داریم و آن این است که میتوانید در کارخانه های قالیشویی صدف با هزینه ای خیلی کمتر ریشه زنی فرش های خود را انجام دهید.

نکاتی که قبل از انتخاب ریشه فرش باید بدانید:

  • حتماً قبل از اینکه ریشه را انتخاب کنید با کارشناس مجرب و متخصص مشورت نمایید.
  • انجام عملیات ریشه زنی هم برای فرش های دستباف و هم برای فرش های ماشینی، باید بعد از فرایند شستشو صورت گیرد.
  • زمان تقریبی تحویل را، از قالیشویی مربوطه بپرسید.
  • بعد از اینکه سفارش خود را تحویل گرفتید، حتماً ریشه های فرش را بررسی کنید که مطابق با سفارش و میل شما باشد.
  • حتماً نوع ریشه ای را که انتخاب کردید بر روی فاکتور مربوطه و رسید تحویل قید نمایید.
  • پس از انجام خدمات ریشه زنی سعی کنید از کاور فرش برای جلوگیری از آسیب دیدگی و یا کثیف شدن استفاده کنید.

قالیشویی در کمالشهر کرج زیر نظر کارخانه قالیشویی صدف خدمات شستشوی انواع فرش و ترمیم و رفوگری و اعلاشویی را با بهترین کیفیت انجام می دهد جهت دریافت خدمات قالیشویی در کمالشهر کرج با کارخانه قالیشویی صدف تماس بگیرید. چرم دوزی فرش از دیگر خدمات تخصصی کارخانه قالیشویی صدف می باشد در صورت نیاز به خدمات چرم دوزی انواع فرش با ما در تماس باشید.

  قالیشویی در کرج
آشنایی با ریشه زنی فرش
آشنایی با ریشه زنی فرش

تفاوت ریشه زنی فرش دستباف و فرش ماشینی

ریشه زنی فرش های دستبافت با فرش های ماشینی تفاوت هایی با یکدیگر دارند؛ زیرا در فرش های ماشینی دوخت ریشه ها در هر سایزی که وجود داشته باشد، توسط دستگاه ها صورت می گیرد. اما برای فرش های دستباف تمامی عملیات ریشه زنی به کمک فردی حاذق و متخصص، به صورت دستی انجام می گردد. ضمنا ریشه های فرش دستباف هم در انواع متنوعی ساخته می شوند و توصیه ما به شما این است که برای انتخاب ریشه مناسب فوق العاده دقت کرده و با متخصصان حرفه ای در این باره مشورت نمایید. برای اطلاع از علت پوسیدگی فرش می توانید مقاله مربوط به آن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قالیشویی صدف مطالعه کنید.

ریشه بافی فرش در قالیشویی صدف

بر هیچکس پوشیده نیست که فرش یکی از لوازم اساسی و ضروری منزل ما ایرانیان است و همه ما به زیبایی و نظافت آن اهمیت زیادی می دهیم. در صورتی که فرش شما دچار صدمه و آسیب دیدگی شود، از میزان زیبایی آن کاسته و جلوه بدی به دکوراسیون منزل شما خواهد داد. پس خوب است که با توجه به روش های گفته شده در مقاله در صورت آسیب دیدن احتمالی فرش هایتان، آن ها را رفوع کرده و از متخصصان حرفه ای در این زمینه بهره بگیرید. کارخانه قالیشویی صدف (بهترین قالیشویی هشتگرد) آماده اراسه خدمات ریشه بافی با بالاترین کیفیت می باشد. رفوگری فرش توسط کارخانه قالیشویی صدف به بهترین نحو قابل انجام می باشد برای دریافت خدمات و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ریشه بافی فرش چیست و چه زمانی انجام می شود؟

به دلیل استفاده مکرر و زیاد از فرش ممکن است که ریشه فرش ها آسیب دیده باشد و برای حل این مشکل می توان از عملکرد ریشه بافی فرش استفاده کنیم که به طور معمول ریشه های آُیب دیده را از به صورت کامل از فرش جدا می کند و ریشه جدید می زند. زمانی که فرش ها دچار فرسودگی و یا صدمات احتمالی شوند بهترین زمان برای ریشه بافی فرش می باشد.

تفاوت ریشه زنی فرش دستباف و فرش ماشینی چیست؟

در فرش های ماشینی دوخت ریشه ها در هر سایزی که وجود داشته باشد، توسط دستگاه ها صورت می گیرد. اما برای فرش های دستباف تمامی عملیات ریشه زنی به کمک فردی حاذق و متخصص، به صورت دستی انجام می گردد.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.