اعلاشویی فرش

اعلاشویی فرش چیست؟ تفاوت اعلاشویی با شستشوی عادی

در گذشته فرش ها را به روش سنتی و خانگی شستشو می دادند، که این روش معایب فراوانی داشت. امروزه بر خلاف گذشته اهمیت قالیشویی ها افزایش یافته است و کمتر کسی فرش را به روش سنتی شستشو می دهد، از این رو افراد بسیاری به دنبال مراکز معتبر برای شستشو فرش های خود هستند که در ادامه ی این مطلب مراکز معتبر را به شما معرفی می کنیم پس با ما همراه باشید.

اعلاشویی فرش چیست

آیا تا به حال کلمه اعلاشویی فرش به گوش شما رسیده است؟ آیا می دانید این روش چگونه است و با شستشوی عادی فرس چه تفاوتی دارد؟ اگر پاسخ شما خیر است و یا حتی اگر این کلمه را شنیده اید و اطلاعات کافی در این باره را ندارید پس بهتر است به توضیحات جامع ما دقت نمایید. اعلاشویی فرش یکی از خدمات ویژه ای است که مراکز قالیشویی برای شستشو فرش ها در نظر گرفته اند که با شستشوی عادی فرش ها متفاوت است و در این روش به حفظ لطافت و نرمی فرش ها، ثبات رنگ ها، جلوگیری از آسیب رسیدن به بافت فرش ها، تمیزی بیشتر و براقیت تار و پود های فرش و حتی بسته بندی فرش ها دقت ویژه ای می شود.

در اعلاشویی فرش ابتدا فرش ها را طبق همان روش شستشو عادی می شویند البته موادی که برای این روش به کار گرفته می شود، جز با کیفیت ترین و مناسب ترین نوع مواد شوینده می باشند، چرا که استفاده از مواد شوینده با کیفیت و مناسب به بافت فرش و تار و پود های آن آسیب نمی زند. در ادامه فرآیند تشخیص لکه با دقت مورد بررسی قرار می گیرد، و مواد انتخابی جهت لکه برداری طبق لکه فرش شما انتخاب و استفاده می شود.

برای مثال بر روی فرش ها انواع لکه ها همچون لکه چربی، لاک، رنگ، چای، و یا هر نوع لکه ای می توان یافت، که با انتخاب درست مواد لکه بر به رنگ و بافت فرش آسیب نمی رسد. پس از مرحله شستشو و فرآیند لکه برداری حال نوبت به افزایش زیبایی ظاهری فرش ها و براق نمودن آن ها است، که این مرحله باعث تمیز دیده شدن فرش ها و افزایش دوام تار و پود های فرش می گردد که در این مرحله نیز از مواد با کیفیت و مخصوصی برای براقیت فرش استفاده می شود.

پس از انجام تمامی مراحل گفته شده نوبت به خشک کردن فرش ها می رسد که در این مرحله نیز از دستگاه های پیشرفته و اتوهای مخصوص برای خشک کردن فرش ها استفاده می شود تا در کمترین زمان ممکن فرش ها را خشک کنند. ضمنا پس از تمامی مراحل گفته شده فرش ها را به بهترین شکل ممکن بسته بندی کرده و با استفاده از سرویس های ویژه حمل و نقل فرش های شسته شده را به دست مشتریان ارجمند می رسانند. کارخانه قالیشویی صدف بهترین قالیشویی در مهستان خدمات شستشوی انواع فرش را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام می دهد جهت دریافت خدمات قالیشویی در مهستان با ما تماس بگیرید.

اعلاشویی فرش چیست
اعلاشویی فرش چیست

تفاوت اعلاشویی فرش با شستشوی عادی

همان طور که می دانید در شستشو فرش ها دو عامل تعداد دفعات شستشو و مواد شوینده نقش به سزایی در تمیزی و پاکیزگی فرش ها دارد، که در نوع اعلاشویی فرش ها هر دو موارد گفته به بهترین نوع انجام می شود. تعداد دفعات شستشو در اعلاشویی فرش ها بیشتر از تعداد دفعات شستشو فرش در روش عادی است، که این خود به معنای تضمین تمیزی فرش شسته شده می باشد. مواد شوینده ای که در نوع اعلاشویی برای شستشو فرش ها به کار گرفته می شود از لحاظ کیفی بسیار بالاتر و مرغوب تر می باشد چرا که این مواد شوینده کمترین آسیب را به فرش ها می رسانند، همچنین در اعلاشویی فرش از مواد نرم کننده نیز استفاده می کنند، که در روش عادی از این مواد استفاده نمی شود.

قیمت خدمات اعلاشویی فرش

با توجه به توضیحات گفته شده قطعا شما عزیزان متوجه این مسئله شده اید که از مواد ویژه ای برای شستشو فرش در روش اعلاشویی استفاده می شود، که این مورد باعث افزایش قیمت شستشو فرش نسبت به نوع عادی باشد، اما علاوه بر این مورد عوامل موثر دیگری بر قیمت گذاری موثر هستند که از این عوامل می توان به متراژ، تعداد، جنس و نوع فرش اشاره کرد، چرا که فرش های دست بافت با فرش های صنعتی روش های شستشو متفاوتی دارند، بنابراین هر چقدر متراژ بالاتری از فرش شسته شود قیمت افزایش می یابد. قالیشویی گرمدره زیر نظر کارخانه قالیشویی صدف خدمات شستشوی انواع فرش را با بهترین کیفیت انجام می دهد برای دریافت خدمات قالیشویی در گرمدره با ما در تماس باشید.

خدمات اعلاشویی فرش
اعلاشویی فرش

اعلاشویی فرش دستباف در قالیشویی صدف

در این مرکز قالیشویی فرایند شستشوی فرش دستباف به قرار ذیل صورت می پذیرد:

گرد و غبارگیری

در اعلاشویی فرش دستباف این فرایند به وسیله دستگاه های مخصوص انجام می شود و خاک و غبار فرش کاملا از آن خارج می شود.

تست رنگ

یکی از مهم ترین نکات در شستشوی فرش دستباف که باید حتما انجام شود تست رنگ است توجه داشته باشید که این فرایند هم در اعلاشویی و هم در شستشوی معمولی به منظور جلوگیری از پخش شدن رنگ فرش باید انجام گیرد.

شستشو با شامپو

همانطور که یشتر نیز گفتیم فرایند در اعلاشویی فرش دستبافت از شامپوهای مخصوص و با کیفیت بالا استفاده می شود، که البته این مورد در قالیشویی هشتگرد دو بار انجام می شود.

رنگبرداری و لکه برداری

اگر رنگ در زمان شستشو رنگ دهی داشته باشد با استفاده از مواد مخصوصی لکه های پخش شده رنگ بر روی فرش کاملا پاک می شود. لبه دوزی فرش ماشینی از دیگر خدمات کارخانه قالیشویی صدف می باشد در صورت نیاز به خدمات لبه دوزی انواع فرش ماشینی با ما تماس بگیرید.

تفاوت اعلاشویی فرش با شستشوی عادی
تفاوت اعلاشویی فرش با شستشوی عادی

نرم کننده فرش

در قالیشویی هشتگرد به منظور لطافت الیاف پشمی فرش دستباف از نرم کننده استفاده می شود.

نانو فرش

این مرحله با هدف براق تر شدن فرش دستباف در اعلاشویی صورت می پذیرد. قالیشویی هشتگرد و قالیشویی کردان و قالیشویی سهیلیه زیر نظر کارخانه قالیشویی صدف خدمات رسانی می کنند برای دریافت خدمات قالیشویی در این مناطق با کارخانه قالیشویی صدف تماس بگیرید.

اعلاشویی فرش

افرادی که فرش های خود را دیر به دیر به قالیشویی می دهند و دارای لکه های فراوانی می باشد و همچنین افرادی که دارای حیوانات خانگی هستند بهترین گزینه انتخابی برای آن ها شستشو فرش ها به روش اعلاشویی است، که قالیشویی صدف با استفاده از با کیفیت ترین مواد شوینده و با استفاده از به روزترین روش ها انواع فرش های شما را در ابعاد و متراژهای متفاوت شستشو می دهد، همچنین قالیشویی صدف در کمترین زمان ممکن فرش ها را شسته و به شما تحویل مشتریان می دهد.

تفاوت اعلاشویی فرش با شستشوی عادی چیست؟

تعداد دفعات شستشو در اعلاشویی فرش ها بیشتر از تعداد دفعات شستشو فرش در روش عادی است، که این خود به معنای تضمین تمیزی فرش شسته شده می باشد. مواد شوینده ای که در نوع اعلاشویی برای شستشو فرش ها به کار گرفته می شود از لحاظ کیفی بسیار بالاتر و مرغوب تر می باشد چرا که این مواد شوینده کمترین آسیب را به فرش ها می رسانند، همچنین در اعلاشویی فرش از مواد نرم کننده نیز استفاده می کنند، که در روش عادی از این مواد استفاده نمی شود.

اعلاشویی فرش چگونه انجام می شود؟

در اعلاشویی فرش ابتدا فرش ها را طبق همان روش شستشو عادی می شویند البته موادی که برای این روش به کار گرفته می شود، جز با کیفیت ترین و مناسب ترین نوع مواد شوینده می باشند در ادامه فرآیند تشخیص لکه با دقت مورد بررسی قرار می گیرد، پس از مرحله شستشو و فرآیند لکه برداری حال نوبت به افزایش زیبایی ظاهری فرش ها و براق نمودن آن ها است، در این مرحله نیز از مواد با کیفیت و مخصوصی برای براقیت فرش استفاده می شود. پس از انجام تمامی مراحل گفته شده نوبت به خشک کردن فرش ها می رسد که در این مرحله نیز از دستگاه های پیشرفته و اتوهای مخصوص برای خشک کردن فرش ها استفاده می شود تا در کمترین زمان ممکن فرش ها را خشک کنند.

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x