رفوگری فرش و ترمیم پارگی فرش

رفوگری فرش و ترمیم پارگی فرش

رفوگری فرش

در این مقاله تصمیم داریم تا در رابطه با رفوگری و ترمیم پارگی فرش با شما عزیزان صحبت کرده و مطالبی را تقدیمتان کنیم. همانطور که همه ما میدانیم فرش جز لاینفک خانه یک ایرانی بوده و به نوعی نمادی از فرهنگ ما محسوب می‌شود؛به بیان دیگر می توان گفت هر جا که خانه‌ای بنا شود قطعاً یک فرش در آن پهن می شود.

فرش ها معمولاً به دو دسته دستبافت و ماشینی تقسیم می شوند اما به هر حال هر فرشی با هر بافت و جنسی بعد از گذشت زمان دچار آسیب دیدگی می شود. حال این آسیب ممکن است پوسیدگی یا پارگی باشد یا اینکه قسمتی از فرش بسوزد در هر صورت برای رفع این موضوع احتیاج است که فرش ترمیم و رفو شود. عملیات رفوگری به دسته ها و انواع گوناگونی تقسیم می شود.

رفوگری فرش و ترمیم پارگی فرش

اگر فرش شما دچار یکی از مسائل زیر شده است باید هرچه سریعتر آن را رفع کنید. این حساسیت به این دلیل است که اگر این کار را انجام ندهید صدمات بیشتری به فرش شما خواهد رسید. این مسائل عبارتند از:

پوسیدگی و ساییدگی فرش

معمولاً فرش ها زمانی که به صورت اصولی شسته نشوند و رطوبت و نم در آنها باقی بمانند دچار پوسیدگی می شوند. برای جلوگیری از این اتفاق باید به محض ریخته شدن مایعات روی فرش آن را خشک نمایید. همچنین فرش ها در اثر استفاده طولانی مدت دچار ساییدگی میشوند.

سوختگی یا پارگی فرش

گاهی ممکن است فرش در اثر برخورد زغال، سیگار، کبریت یا اتو بسوزد یا اینکه به علت استفاده نادرست از فرش دچار پارگی شود؛ چنانچه میزان این پارگی یا سوختگی کم باشد می‌توانیم آن را رفو و ترمیم کنیم.

  شستشوی مبل در منزل (هشتگرد و حومه)

لبه دوزی فرش ماشینی به صورت تخصصی توسط کارخانه قالیشویی صدف قابل انجام می باشد جهت دریافت خدمات لبه دوزی فرش ماشینی با کارخانه قالیشویی صدف تماس بگیرید. انجام خدمات رفو و ترمیم پارگی انواع فرش ماشینی و دستبافت با تضمین بهترین کیفیت توسط کارخانه قالیشویی صدف قابل انجام می باشد.

ترمیم پارگی فرش
رفوگری فرش

پیچ خوردگی فرش

اگر تعدادی فرش در خانه دارید که روی هم لوله شده اند و از آنها استفاده نمی کنید هر لحظه امکان دارد دچار پیچ خوردگی شود، خصوصاً در مواقعی که این فرش ها در فضای تاریک و بدون جریان هوا باشد و اگر این اتفاق افتاد می‌توانید با رفوگری فرش نسبت به ترمیم آن اقدام نمایید.

وجود لکه و رنگ روی فرش

گاهی جوهر یالا یا هر ماده دیگری ممکن است روی فرش بریزد. در این مواقع این لکه ها باید توسط افراد متخصص برداشته شوند.

اعلاشویی فرش از خدمات ویژه کارخانه قالیشویی صدف به صورت حرفه ای می باشد. در صورت نیاز به خدمات اعلاشویی فرش با کارخانه قالیشویی صدف تماس بگیرید. اعلاشویی فرش یکی از خدمات ویژه ی قالیشویی صدف می باشد که برای شستشو فرش ها در نظر گرفته است. در این روش به حفظ لطافت و نرمی فرش ها، ثبات رنگ ها، جلوگیری از آسیب رسیدن به بافت فرش ها، تمیزی بیشتر و براقیت تار و پود های فرش و حتی بسته بندی فرش ها دقت ویژه ای می شود.

خرابی و پارگی ریشه و شیرازه های فرش

اگر از فرش های خود به خوبی مراقبت نکنیم در قسمت ریشه یا شیرازه دچار پارگی می‌شوند. در این مواقع اصلا نگران نباشید زیرا به راحتی می توانید توسط عملیات رفوگری فرش را ترمیم کنید.

رفوگری فرش پوسیده یا ساییده شده

ابتدا قسمت پوسیده فرش را با قیچی می برند و آن را شیرازه دوزی می کنند. برای شیرازها کوک زیگزاگ می زنند تا دچار پارگی مجدد نشود، برای فرش ساییده شده هم قسمت های آسیب دیده توسط قیچی پشم چینی جدا شده و سپس شیراز دوزی می گردد. ضمنا اگر میزان ساییدگی زیاد باشد به ناچار مقداری از لبه های فرش را می برند.

  چرم دوزی فرش ماشینی و دستباف (لبه دوزی فرش ماشینی)

رفوگری فرش پاره

برای این کار به سوزن رفو گری بزرگ و نخ فرش بافی مخصوص نیاز است و فرش باید از قسمت زیر دوخته شود به گونه‌ای که سر آزاد نخ در قسمت پشت قرار گیرد و در انتها سر آزاد نخ به بلندی دو سانتی متر بریده شود. قسمتی که دوخته می شود به هیچ وجه نباید دچار برآمدگی بوده و کاملاً یکنواخت باشد.

در پایان کار از شیراز به قسمت پشت کار (یعنی محلی که ترمیم شده) دوخته می شود. لازم به ذکر است اگر میزان پارگی کم باشد ، فقط کافیست لبه های فرش به هم دوخته شود. برای اطلاع از علت پارگی فرش پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی صدف مطالعه نمایید.

رفوگری انواع فرش
رفوگری انواع فرش

رفوگری فرش سوخته

در صورتی که فرش بسوزد، ابتدا قسمت های سوخته شده جدا گشته و سپس با استفاده از یک نخ که رنگ آن متناسب با فرش باشد رفو می گردد. نکته ای که در مورد رفوگری فرش سوخته باید به آن دقت کرد این است که ترمیم فرش سوخته ماشینی و دستباف با هم متفاوت اند و باید حتماً فردی حاذق و کاربلد کار رفوگری را انجام دهد .

همانطور که گفتیم اگر هر کدام از مشکلات فوق یا مشکلات دیگر برای فرش شما پیش بیاید می توانید آن را به یک مرکز معتبر بسپارید تا آن را رفع و تعمیر نماید. فقط قبل ازعملیات رفوگری باید فرش را تمیز کنید؛ یعنی پشت و روی فرش را با جارو برقی جارو زده و در مرحله بعد حتماً باید فرش را در محلی که نور مناسب داشته باشد بگذارید.

  قالیشویی در شهر قدیم هشتگرد

تا فردی که رفو می کند دید کافی داشته باشد. همچنین یک چهار پایه کوچک بیاورید و قسمت آسیب‌دیده فرش را روی آن بگذارید، چرا که آن قسمت از فرش که به رفو نیاز دارد بهتر است بالاتر از سایر قسمتها باشد تا شخص رفو کننده تسلط کافی داشته باشد.

هزینه ترمیم و رفوگری فرش

عوامل مختلفی بر میزان هزینه رفوگری فرش موثر است. به عنوان مثال؛ هزینه رفوگری فرش دستباف و ماشینی با هم متفاوت می باشد، در نتیجه قبل از ترمیم باید فرش مورد نظر توسط شخص رفوگر کننده کارشناسی شده و میزان آسیب دیدگی آن بررسی گردد. سپس با توجه به جنس فرش میزان هزینه برآورد شود.

گاهی هم ممکن است مشتری از رفو کننده درخواست کند که این کار را در منزل انجام دهد لذا در این صورت مشتری باید هزینه بیشتری بپردازد. اما به طور کلی قالیشویی ها باید طبق تعرفه مصوب اتحادیه هزینه را از مشتری دریافت کند. برای آگاهی از قیمت دقیق ترمیم رفوگری باید با مرکز مورد نظر تماس گرفته و در رابطه با میزان هزینه ها پرسش نمایید.

رفوگری و ترمیم پارگی فرش در قالیشویی صدف

رفوگری و مرمت فرش از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا هم باعث طول عمر بیشتر فرش شده و هم صرفه اقتصادی دارد؛ فقط این نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید که رفوگری و ترمیم باید حتماً توسط شخصی که تخصص این کار را دارد انجام شود در غیر این صورت ممکن است منجر به آسیب زدن هر چه بیشتر به فرش گردد. راهکارهای طلایی برای نگهداری از قالی از مقالات جدید سایت قالیشویی صدف می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

هزینه رفوگری فرش چقدر است؟

قبل از ترمیم باید فرش مورد نظر توسط شخص رفوگر کننده کارشناسی شده و میزان آسیب دیدگی آن بررسی گردد. سپس با توجه به جنس فرش میزان هزینه برآورد شود. قالیشویی ها باید طبق تعرفه مصوب اتحادیه هزینه را از مشتری دریافت کند. برای آگاهی از قیمت دقیق ترمیم رفوگری فرش باید با قالیشویی صدف تماس بگیرید.

رفوگری فرش چقد زمان می برد؟

بسته به نیاز فرش به رفو و تعمیر، بین ۳ الی ۵ روز کاری زمان خواهد برد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارخانه قالیشویی صدف در تماس باشید.

4.4/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.