راه های پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش

راه های پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش

پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش

لکه رنگ مو را باید سریعا از روی فرش پاک کرد، زیرا اگر اجازه دهید به فرش نفوذ کند، احتمالا پاک کردن آن بسیار دشوارتر خواهد بود. همچنین، اگر به فرش نفوذ کند، ممکن است باعث لکه‌های دائمی و زشت شود که به راحتی قابل پاک‌سازی نباشند. بنابراین، بهتر است هرچه سریعتر لکه رنگ مو را از روی فرش پاک کنید تا از خرابی دائمی فرش شما جلوگیری شود.

راه های پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش

برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش، روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. مهم ترین نکته این است که هر چه سریعتر بعد از ریختن رنگ مو روی فرش اقدام به پاک کردن آن کنید. لکه های تازه را به مراتب راحت تر از لکه های خشک شده می توان پاک کرد. با استفاده از یک قاشق یا چاقو، رنگ موی اضافی را که روی فرش ریخته است، به آرامی از روی فرش جدا کنید. مراقب باشید که به الیاف فرش آسیب نرسانید.

یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی یا شامپو فرش را با دو فنجان آب ولرم مخلوط کنید. با استفاده از یک پارچه تمیز و سفید، محلول را روی لکه بمالید. از حرکات دایره ای استفاده کنید و مراقب باشید که لکه را پخش نکنید. بعد از اینکه لکه را با محلول شوینده شستید، آن را با آب تمیز و ولرم آبکشی کنید. از یک پارچه تمیز و مرطوب برای جذب آب اضافی استفاده کنید.

  روش های تميز كردن فرش روشن در خانه

اگر لکه به طور کامل پاک نشد، مراحل 3 و 4 را تکرار کنید. اگر لکه هنوز باقی مانده است، می توانید از سرکه سفید برای پاک کردن آن استفاده کنید. 2 قاشق غذاخوری سرکه سفید را با یک فنجان آب ولرم مخلوط کنید. با استفاده از یک پارچه تمیز و سفید، محلول را روی لکه بمالید. بگذارید 10 تا 15 دقیقه روی لکه بماند و سپس با آب تمیز آبکشی کنید. الکل سفید یا ایزوپروپیل می تواند برای پاک کردن لکه های رنگ مو از روی فرش های مصنوعی استفاده شود.

با این حال، قبل از استفاده از الکل، حتما آن را در یک ناحیه غیرمشهود از فرش تست کنید تا مطمئن شوید که به رنگ فرش آسیب نمی رساند. محصولات پاک کننده لکه های تجاری نیز برای پاک کردن لکه های رنگ مو از روی فرش موجود هستند. قبل از استفاده از هر محصول پاک کننده، حتما دستورالعمل های روی آن را به دقت مطالعه کنید. جوش شیرین می تواند به جذب لکه های رنگ مو کمک کند. مقداری جوش شیرین را روی لکه بپاشید و بگذارید 30 دقیقه بماند. سپس جوش شیرین را جاروبرقی بکشید.

آب اکسیژنه می تواند به روشن شدن لکه های رنگ مو کمک کند. 3 درصد آب اکسیژنه را با آب به نسبت مساوی مخلوط کنید. با استفاده از یک پارچه تمیز و سفید، محلول را روی لکه بمالید. بگذارید 10 تا 15 دقیقه روی لکه بماند و سپس با آب تمیز آبکشی کنید. لبه دوزی فرش ماشینی از خدمات تخصصی کارخانه قالیشویی صدف با سال ها سابقه درخشان در زمینه خدمات لبه دوزی فرش می باشد برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

  شستشوی ریشه فرش در قالیشویی
پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش
پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش

نکات مهم برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش

قبل از استفاده از هر روش پاک کننده، حتما آن را در یک ناحیه غیرمشهود از فرش تست کنید تا مطمئن شوید که به رنگ فرش آسیب نمی رساند. از مالش شدید لکه خودداری کنید، زیرا این کار می تواند باعث پخش شدن لکه شود. فرش را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید، زیرا این کار می تواند باعث تثبیت شدن لکه شود.

اگر لکه رنگ مو را نمی توانید به تنهایی پاک کنید، می توانید فرش را به قالیشویی ببرید. با کمی صبر و حوصله می توانید لکه های رنگ مو را از روی فرش خود پاک کنید و فرش خود را به حالت اولیه برگردانید. برای آشنایی با روش های پاک کردن لکه قهوه از روی فرش توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی صدف مطالعه نمایید.

نکات مهم برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش
نکات مهم برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش

بهترین محلول ها برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش

برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش، می توانید از چند محلول خانگی استفاده کنید:

  • مایع ظرفشویی و سرکه سفید: یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و یک قاشق غذاخوری سرکه سفید را در دو فنجان آب ولرم مخلوط کنید. یک دستمال سفید تمیز را در محلول آغشته کنید و روی لکه فشار دهید. از یک دستمال خشک برای جذب محلول استفاده کنید. این مراحل را تکرار کنید تا لکه کاملا پاک شود.
  • الکل: مقداری الکل سفید را روی یک پد پنبه ای بریزید. به آرامی لکه را با پد الکلی تمیز کنید. لکه باید به تدریج محو شود.
  • اسپری مو: اسپری مو را به طور مستقیم روی لکه اسپری کنید. با یک دستمال تمیز لکه را پاک کنید. اگر لکه کاملا پاک نشد، مراحل را تکرار کنید.
  • آمونیاک: از آمونیاک فقط برای فرش های غیر پشمی استفاده کنید. یک قاشق چایخوری آمونیاک را در دو فنجان آب ولرم مخلوط کنید. یک دستمال سفید تمیز را در محلول آغشته کنید و روی لکه فشار دهید. از یک دستمال خشک برای جذب محلول استفاده کنید. این مراحل را تکرار کنید تا لکه کاملا پاک شود.
  نحوه شستشوی صحیح موکت در خانه

قبل از استفاده از هر محلولی، آن را در یک ناحیه کوچک و نامحسوس از فرش تست کنید تا مطمئن شوید که به رنگ فرش آسیب نمی رساند. برای پاک کردن لکه، همیشه از یک دستمال سفید تمیز استفاده کنید. هرگز لکه را مالش ندهید، زیرا این کار باعث پخش شدن رنگ می شود. از آب گرم برای پاک کردن لکه استفاده نکنید، زیرا این کار باعث تثبیت رنگ می شود. اگر لکه بزرگ یا قدیمی است، بهتر است فرش را به قالیشویی صدف ببرید.

بهترین محلول ها برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش چیست؟

مایع ظرفشویی و سرکه سفید، الکل، اسپری مو، آمونیاک از بهترین محلول ها برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش می باشد.

چرا پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش ضروری می باشد؟

زیرا اگر اجازه دهید لکه رنگ مو به فرش نفوذ کند، احتمالا بسیار پاک کردن آن دشوارتر خواهد بود. همچنین، اگر به فرش نفوذ کند، ممکن است باعث لکه‌های دائمی و زشت شود که به راحتی قابل پاک‌ سازی نباشند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x